Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Aspekty prawne

Komu przysługuje i gdzie otrzymać darmową pomoc prawnika?

Od stycznia 2016 roku każdy powiat spełnia zadanie finansowane z budżetu państwowego polegające na prowadzeniu miejsc udostępniania bezpłatnej prawnej pomocy dla jednostek fizycznych.
Read More

Nowoczesne usługi odnoszące się do wyceny wybranych dóbr

W obecnych czasach profesjonalne usługi są tak naprawdę dostępne na wyciągnięcie ręki, również w zakresie bardziej fachowego wsparcia. Warto powiedzieć na przykład o możliwości jak najszybszego wycenienia konkretnego majątku, a tego rodzaju działalnością trudnią się tak zwani rzeczoznawcy.
Read More

Niezwykle przydatne porady prawników oraz strony internetowe, które mogą pomóc rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Niejednego z nas może napotkać sytuacja, w której trzeba będzie skorzystać z porady prawnika albo udać się do sądu. Porady prawnicze mogą być bardzo przydatne w wielu przypadkach, powinniśmy więc czasem z nich korzystać, aby ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.
Read More

Fachowe rozwiązywanie kłopotów z prawem autorskim – wspaniałe porady prawne

W przypadku wielu kreatywnych osób, przykładowo pracowników intelektualnych , jak również wynalazców, przydatna jest czasami pomoc doświadczonego eksperta od prawa autorskiego. Czasem nawet w najrzetelniejszych placówkach zdarzają się takie zjawiska, jak przykładowo spory patentowe – a są to sytuacje, jakie obowiązkowo należy rozwikłać jak najszybciej, żeby nie przedłużać nadmiernie procesu sądowego , jak również nie wydać na to wielkiej ilości środków.
Read More

Jak zagwarantować sobie wydajną windykację przyznanych alimentów?

Każdy z nas bardzo dobrze wie, że posiadanie przez nas dzieci jest w pewnej mierze naszą normalną koleją rzeczy, jaka wynika z istoty człowieka. Ludzie łączą się w pary, aby ze sobą zamieszkiwać i tworzyć wspólnie rodzinę.
Read More

Prawdziwą siłę oddziaływania coacha możemy poczuć po kilku trafnych pytaniach powodujących rewolucję w umyśle i duszy.

Coaching może dotyczyć niemalże każdego aspektu społecznego: bliskich, zatrudnienia, zdrowia, związków przyjacielskich, relacji z ludźmi, stanu psychicznego. W najczęściej stosowanej formie, coaching to dialog dwóch osób: coacha i petenta. Takie rozmowy są nazywane sesją i mogą przebiegać od jednej do parunastu godzin. Petenci korzystają z przysługi coacha, kiedy pojawia się jakiś problem, z którym nie mogą sobie dać rady . Lub też kiedy pragną zdobyć powzięty cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Po prostu, kiedy pragną przeprowadzić zmiany. Odnalezienie najtrafniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu odpowiednich pytań.
Read More

Jeśli się ma jakiś pracowników pamiętać należy o tym, że właściciel firmy będzie miał po ich zatrudnieniu szereg obowiązków

Już bezpośrednio po nawiązaniu stosunku pracy, bo jest na to okres zaledwie siedmiu dniu, trzeba nowo zatrudnioną osobę zgłosić do zakładu ubezpieczeń zwanego ZUS. Przepisy tu są bardzo czytelne i nie ma miejsca na żadne ich interpretacje.
Read More