Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Aspekty prawne

Współpraca z wyspecjalizowaną agencją prawną lub obeznanym adwokatem jest na wagę złota

Prowadzenie firmy, to niemałe wyzwanie, zwłaszcza wówczas, gdy pojawiają się problemy natury prawnej. O ile nawet te niewielkie firmy starają się zatrudniać własną księgową, przedstawiciela handlowego czy też specjalistę od spraw administracyjnych, o tyle mało która, nawet większa firma zatrudnia własnego prawnika. Warto zatem znaleźć taką jednostkę, której trzonem działalności jest obsługa prawna firm.
Read More

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Bardzo dużo z nas zastanawia się, jakie korzyści poza zapłatą oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównewątpliwości budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje kadrze zwolnienie lekarskie.
Read More

Kancelaria typowo odszkodowawcza – czym konkretnie jest oraz jakie dokładnie posiada zadania?

Słysząc na temat kancelarii dosłownie każdy spośród nas widzi naprzeciw oczu ponad wszystko prawników – no i jest to jak najbardziej trafne myślenie, lecz wbrew wszelkim pozorom istnieją różni prawnicy, jak również różne kancelarie.
Read More

Co to są klauzule niedozwolone, gdzie są one używane i dlaczego są niebezpieczne?

W dzisiejszych dniach ilość wirtualnych punktów sprzedaży jest wprost monumentalna. A przecież każdy z nich ma własny kodeks, jaki wyznacza zarówno prawa jak i obowiązki wszystkich klientów.
Read More

Wartościowe porady odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok.

Na początku roku dwa tysiące czternastego każdy podatnik ma obowiązek do złożenia deklaracji podatkowej za rok zeszły. Chcemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa niebywale łatwe a też szybkie jeżeli będzie to zrobione przez internet.
Read More

Jeśli szukamy porządnej kancelarii adwokackiej, z pewnością znajdziemy ją w Nowym Sączu

Jeśli potrzebujemy wartościowej porady prawnej lub np. poszukujemy kogoś, by reprezentował nas w sądzie czy w urzędzie, to należy odnaleźć dobrą kancelarię adwokacką, która zatrudnia świetnych specjalistów.
Najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukamy kancelarii adwokackiej, może być zajrzenie do Internetu.
Read More

Czy wciąż sprawdzamy regulamin sklepu internetowego?

Coraz częściej ludzie wykonują zakupy przez internet, bo wiedzą, że będzie to niesamowicie szybkie i wygodne rozwiązanie. To właśnie spowoduje, że potrzeba im zaznaczyć o różnych warunkach i niezbędnych krokach, żeby posiadać gwarancję, że w czasie takich sprawunków jesteśmy bezpieczni.
Czy wiemy jak stworzony powinien okazać się być regulamin sklepu internetowego
sposób płatności, czas dostawy, a także sytuacje zwrotów, to wszystko powinniśmy znać zanim dojdziemy do zakupów przez internet.
Read More