Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Aspekty prawne

Zapotrzebowanie na pomoc prawną – jak korzystać z usług specjalistów?

Życie jest absolutnie nieprzewidywalne, z tego względu nie zawsze umiem przewidzieć, co się wydarzy w niedalekiej przyszłości, nie mówiąc już o dalszej perspektywie, np. kilku lat. Nigdy nie możemy być pewni tego, co się wydarzy kolejnego dnia. Niestety, ale mnóstwo codziennych wydarzeń jest bardzo negatywnych, a niekiedy brzemiennych w skutkach.
Read More

Prawo do własności intelektualnej – definicje, aspekty prawne, możliwości ochrony

Własność intelektualna jest określana jako dzieło naszego umysłu. Jej fragmentem jest własność przemysłowa, która związana jest z działaniami gospodarczymi oraz własność, którą określa się jako przedmiot praw dotyczących autorstwa, czyli dzieł literackich czy artystycznych. Koncentrację zbierzmy jednak na tym, czego dotyczy własność przemysłowa oraz na rozróżnieniu między pojęciami wzór użytkowy a wzór przemysłowy.
Read More

Dowód dla dziecka, unijne dotacje i rozliczenie PIT – ważkie informacje

Czasem rodzice wyrabiają dowód dla swojego dziecka, mimo, że jest ono jeszcze niepełnoletnie. Chociaż dowód dla dziecka zdoła okazać się niezwykle praktyczny. Jeśli planujecie rodzinne wakacje, na przykład za granicę i macie niepełnoletnie dzieci, wtedy dowód dla dziecka może okazać się potrzebny.
Read More

Wartościowe porady odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok.

Na początku roku 2014 każdy podatnik został zobligowany do złożenia zeznania podatkowego za rok uprzedni. Pragniemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa nieprawdopodobnie banalne jak również błyskawiczne jeśli zostanie to wykonane online.
Read More

Regulamin sklepu internetowego – a więc, najbardziej duży błąd który jest popełniany przez klientów

Na pewno zerkając do jakiegoś, obojętnie jakiego sklepu internetowego, zerkałeś na wszelkiego rodzaju zakładki w nim zawarte – jednak nawet jeśli tego nie robiłeś, to zjeżdżając stronką na samiutki dół, mignęły Tobie przed oczkami słowo takiego typu jak choćby: Regulamin.
Read More

Do jakiego typu zadań przydatny będzie rzeczoznawca majątkowy? Za co jest odpowiedzialny? Jakiego fachowca wybrać?

Nie ulega wątpliwości, iż rynek nieruchomości zmienia się bardzo szybko, podlega dużej liczbie czynników, które bez przerwy mają na niego wpływ. Z takiego powodu nie każdy, kto ma w planach transakcję związaną z jakąś nieruchomością, może na bieżąco orientować się, jak wygląda obecny stan rzeczy.
Aby sobie z tym dać radę najkorzystniej zacząć współpracę z rzeczoznawcą majątkowym, jaki w pełni profesjonalnie opracuje wycenę nieruchomości jak i doprowadzi do właściwego sfinalizowania transakcji.
Read More

Chorobowe pracownika powinno dotrzeć do zus

Chorobowe pracownika powinno okazać się zgłoszone w właściwym terminie

Czasami okazuje się być tak, że nie jesteśmy zbytnio usatysfakcjonowani z działań danego podwładnego, tak jak i on ma możliwość nie okazać się zadowolony z tego, co oferuje mu nasze przedsiębiorstwo. Z tego powodu warto wiedzieć, że ciągle można dać wypowiedzenie umowy o pracę, mimo wszystko powinno okazać się ono przygotowane w odpowiedni sposób.
Read More