Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Aspekty prawne

Czy publikowane w Internecie teksty są ochraniane prawami autorskimi?

Obszarem, gdzie najczęściej są łamane prawa autorskie jest niewątpliwie net. Tutaj każdego dnia jest rozprowadzana własność prywatna literatów bez wyrażenia ich zgody. Dotyczy to zarazem handlu filmami, muzyką czy e-bookami. Dystrybutorzy zarabiają na cudzej pracy, często pozostając bezkarnymi. Instrumenty prawne nie są na tyle dobre, żeby efektywnie zmagać się z tym procederem.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Dysponent danych osobowych może powierzyć ich przetwarzanie innemu podmiotowi w obszarze i celu, do którego sam jest uprawniony. Nie jest do tego konieczna zgoda osoby, której dane dotyczą.
Read More

Jeśli pragniemy rozwijać własną firmę, to opłaca się zlecić obsługę księgowości specjalistom

Jeśli mamy własną firmę, to mamy obowiązek także trudnić się księgowością i najróżniejszymi sprawami formalnymi. Dlatego opłaca się zatrudnić specjalistów, którzy zajmą się tymi kwestiami za nas.
Read More

Z jakiego powodu dużo lepszą opcją będzie zlecenie księgowych usług jakiejś doświadczonej osobie niż rozliczanie się samemu.

Prowadząc swoją firmę należy regularnie prowadzić rozliczenia ze skarbówką i płacić składki. Najmniejszy nawet przedsiębiorca przed tym nie ucieknie, więc będzie on musiał jakimś sposobem przygotować całą niezbędną dokumentację.
Read More

Uzupełnianie podatku dochodowego od osób fizycznych online

Czy myśleliście już na tym ażeby rozliczyć PIT 2013 online? Każdy, kto jeszcze nigdy w życiu nie spróbował takiego rodzaju wypełniania i składania deklaracji podatkowej powinien zobaczyć, jakie to nietrudne i jak pełno czasu można dzięki temu zaoszczędzić. Nasz program został zrobiony dla wszystkich tych, którzy doceniają sobie wygodę i nie lubią oczekiwać w długaśnych kolejkach w urzędzie bądź na poczcie. W dobie Internetu warto usprawniać sobie życie i korzystać z korzyści, jakie niesie za sobą technika.
Read More

Jak odbywa się windykacja wierzytelności?

Każdy z nas na pewno nieraz słyszał termin windykacji należności, ale nikt nie chciałby się osobiście spotkać z windykatorem, gdyż to za każdym razem oznacza zadłużenie. Dobrze jest jednak – zapobiegawczo – orientować się czym jest windykacja należności i co może zrobić windykator w naszym mieszkaniu lub domu.
Read More

Znakomita kancelaria radcy prawnego – Wrocław

Współcześnie różne zagadnienia związane z prawem, ze względu na ich złożoność, najpewniej zostawić prawdziwym profesjonalistom, jacy dużo lat spędzili na zgłębianiu różnych, czasem bardzo skomplikowanych kwestii prawnych. Profesjonalny radca prawny to prawdziwy skarb dla wielu osób, które potrzebują wskazówek powiązanych na przykład z kodeksem rodzinnym, prawem dotyczącym przedsiębiorców albo nawet prawem majątkowym.
Read More