W jaki sposób otrzymać uprawnienia rzeczoznawcy nieruchomości oraz kto może nim zostać?

Żeby otrzymać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego należy realizować parę znaczących wymagań. Osoba, jaka pragnie wykonywać pracę w tym zawodzie nie może być karana oraz winna posiadać kompletną zdolność do czynności ustawowych. Dodatkowo musi posiadać wyższe wykształcenie w domenie wyceny nieruchomości.

mieszkanie - wynajęcie

Źródło: flickr.com

Istotne jest też odbycie praktyki i dostanie doświadczenia zawodowego. Praktykę taką zdołamy odbyć w ramach studiów wyższych, możemy również osobiście przebyć praktykę, jaka powinna trwać chociaż sześć miesięcy. Innym rozwiązaniem jest też przynajmniej dwuletnia praca na stanowisku, która jest związana z wyceną nieruchomości.

Interesujące informacje na ten wątek poczytaj także (https://ozieblowski.pl/kancelaria-prawna-obsluga-prawna-firm-chorzow/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu wiele ciekawych danych, które będą niezwykle wciągające.

Pozyskanie doświadczenia i praktycznej wiedzy w tym zawodzie jest ogromnie ważne, albowiem praca rzeczoznawcy mieszkaniowego jest niesłychanie obowiązkowa.

Żeby zostać rzeczoznawcą mieszkaniowym należy pozytywnie przejść przez postępowanie kwalifikacyjne, jakie wykonywane jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Jeżeli wynik tego postępowania będzie pozytywny, wtedy otrzymamy uprawnienia niezbędne do wykonywania zawodu i będziemy mogli pracować jako rzeczoznawca majątkowy – dokładnie, jak choćby rzeczoznawca mieszkaniowy Warszawa.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com

Działanie kwalifikacyjne zachodzi w dwóch etapach, początkowym z nich jest etap wstępny, natomiast drugim egzamin. Na etapie wstępnym nadzoruje się czy przedstawione dokumenty realizują wszelkie wymagania formalne. Jeżeli tak, wówczas dostaniesz wezwanie na egzamin pisemny. Egzamin pisemny to test wielokrotnego wyboru, na teście jest 90 pytań, zaś sam test także trwa 90 minut, mamy więc jedną minutę na jedno pytanie. Aby zdać egzamin powinno się mieć chociaż 65 punktów. Wybierając się na egzamin pisemny, koniecznie musimy pomnieć o zabraniu ze sobą dowodu prywatnego. Testu nie podpiszemy imieniem i nazwiskiem, ale unikalnym kodem. Przy sprawdzaniu przez egzaminatorów testu, nie będą oni wiedzieli kto tak w zasadzie pisał test. Po egzaminie pisemnym czeka Cię egzamin ustny, na którym można pozyskać 24 punkty. Śladowa liczba punktów zezwalających na zdanie testu to 14 punktów.