Kto mógłby założyć działalność w Niemczech?

Niemcy są państwem z mocną gospodarką. Od czasu, kiedy w kraju nad Renem mogliby zakładać firmy zagraniczni przedsiębiorcy, także Polacy to robią.
Założenie działalności w Niemczech nie jest trudną kwestią.

tłumaczenia

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także dodać, że w Niemczech są bardziej sprzyjające okoliczności rozliczania się z Urzędem Skarbowym, ubezpieczeń społecznych i szczególnie ważne jest to, że są większe korzyści z prowadzonego biznesu. Najpopularniejsza działalność w Niemczech to jednoosobowa firma czyli Gewerbe.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (https://twojprawnik.net/kancelaria.php), która zawiera interesujące informacje na ten temat – trzeba tylko kliknąć!

Właśnie tą formę działalności w Niemczech wybierają nasi rodacy. Ambasada Polska w Niemczech każdego roku notuje około 170 tys. nowo powstałych polskich firm jednoosobowych. Te liczby mówią, że Gewerbe, to dochodowy pomysł na biznes poza granicami Polski. Jednoosobowa działalność w Niemczech może być założona przez każdą osobę. Jest to opłacalna postać działalności, ponieważ nie jest konieczny zakładowy fundusz, a biurokracja jest ograniczona do koniecznego minimum. Jeszcze innymi plusami wynikającymi z założenia działalności w Niemczech są małe świadczenia podatkowe, ulgi podatkowe i możliwość założenia działalności bez zameldowania.

Oprócz jednoosobowej działalności, zagraniczni biznesmeni zakładają jeszcze przedstawicielstwo. Ta forma działalności nie potrzebuje rejestracji. Zakładają poza tym również działalność na swój rachunek. Gwarantuje ta forma działalności prowadzenie spółki pod własnym nazwiskiem. Spółka z.o.o gwarantuje możliwość dostosowania umowy do rodzaju firmy oraz potrzeb współzałożycieli.

Z kolei samodzielny oddział gwarantuje stosunkowo dużą swobodę poruszania się po rynku niemieckim. Angażując spółkę consultingową, zyskujemy czas i zmniejszamy w znaczący sposób okazję popełnienia pomyłek.