Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: podatki

podatki

Składki do ZUS i ich liczenie

Jeśli mieszkamy w Polsce i chcielibyśmy mieć bezpłatne wizyty u lekarza i emeryturę na stare lata, to musimy mieć na uwadze składki do ZUS. Wiadomo, że możemy ubezpieczać się w wielu, innych firmach, ale tak naprawdę najbardziej popularnym sposobem na ubezpieczenie się jest wspomniany ZUS. Wszystkie zakłady zatrudniające ludzi, odprowadzają składki do ZUS-u. .
Read More

Której osoby tyczy się prawo karne skarbowe oraz kto może się bać działania sądowego w tej dziedzinie?

W każdej gałęzi przemysłu mamy jakichś nieuczciwych ludzi. Powinniśmy posiadać na baczeniu, że wszelkie przestępstwo jest karane. Jeśli ktokolwiek ma na sumieniu przestępstwo skarbowe, również mógłby być boleśnie ukarany.
Read More

Do czego może przydać się edukacja ekonomiczna?

Mali chłopcy roją o tym, by być policjantami, strażakami bądź superbohaterami z komiksów lub bajek. Ich rodzice zaś mają troszeczkę bardziej realne marzenia, najczęściej zamykają się one w pewnym pragnieniu – „ażeby mojemu potomkowi było lepiej”. Stąd od początku staramy się dzieci wyposażyć w wiedzę i umiejętności które to pozwolą ten plan zrealizować. Jest to aktualnie bardzo trudne, albowiem świat się błyskawicznie przekształca, i to co było skuteczne 4,5 lat wcześniej aktualnie już nie jest tak efektywne.
Read More