Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Świat biznesu

Czy wprowadzanie normy ISO jest nam dzisiaj niezbędne?

Implementacja stosownych rozwiązań technologicznych, które są nam w stanie zapewnić najwyższe normy jakości jest dzisiaj niesłychanie pożądana przez każde organizacje. Ich wdrożenie pozwala bowiem na podtrzymanie różnorodnych wymiarów firmowych na najwyższym i jednocześnie zadowalającym poziomie. Poniekąd ich implementowanie jest również przejawem prestiżu, co bezsprzecznie będzie odczuwane na rynku jako znaczny atut. W związku z tak rozległą popularnością tego typu działań, każda firma potrzebuje pozyskać unikalną wiedzę, dzięki której będzie w stanie je zastosować w praktyce.
Read More

W którym miejscu szukać dodatkowe środki płatnicze?

Czasem potrzebujemy dodatkowej gotówki. Potrzeby są rozliczne, czasami przyziemne jak przykładowo zakup nienowiutkiego piękniejszego smartphona względnie są to poważniejsze wydatki przykładowo niezbędny jest nieplanowany remont, bo sąsiadowi pękła rura, a my na nieszczęście się nie ubezpieczyliśmy.
Read More

Prawdziwą siłę oddziaływania coacha możemy poczuć po kilku trafnych pytaniach powodujących rewolucję w umyśle i duszy.

Coaching może dotyczyć niemalże każdego aspektu społecznego: bliskich, zatrudnienia, zdrowia, związków przyjacielskich, relacji z ludźmi, stanu psychicznego. W najczęściej stosowanej formie, coaching to dialog dwóch osób: coacha i petenta. Takie rozmowy są nazywane sesją i mogą przebiegać od jednej do parunastu godzin. Petenci korzystają z przysługi coacha, kiedy pojawia się jakiś problem, z którym nie mogą sobie dać rady . Lub też kiedy pragną zdobyć powzięty cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Po prostu, kiedy pragną przeprowadzić zmiany. Odnalezienie najtrafniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu odpowiednich pytań.
Read More

75 tys. ludzi dziennie ogląda naszą reklamę, czyli w jaki sposób skutecznie reklamować się w Koninie

Od dawna wiadomo, że najlepsza promocja to ta, którą chłoniemy przypadkiem, np. czekając na skrzyżowaniu na zmianę sygnalizacji świetlnej. Jak choćby w Koninie, przy zatłoczonej ulicy Kleczewskiej.
Read More

Reklama outdoorowa – co to jest i z jakiego powodu cechuje się dzisiaj faktycznie dużą popularnością?

Powiedzenie, że reklama jest dźwignią handlu w dalszym ciągu jest bardzo aktualne. Dzisiaj na rynku w zasadzie w każdej branży funkcjonuje wiele firm, z tego powodu nie można dziwić się, że każde przedsiębiorstwo musi starać się walczyć o klienta, a najważniejszą bronią w tej walce jest rzecz jasna odpowiednio przygotowana kampania reklamowa.
Read More

Jak szukać informacji i czytać dane odnośnie kursów walut?

Obecnie funkcjonuje całkiem sporo walut, jakimi posługują się mieszkające w danych państwach osoby.. Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z giełdą powinniśmy posiadać wiedzę co wpływa na kursy walut oraz jak czytać statystyki dotyczące tych kursów.
Orientacja w kursach walut jest przydatna osobom często podróżujących i wyjeżdżającym w delegacje. Kursami walut powinny się również interesować osoby, które albo mają kredyty w obcej walucie, bądź kredyty w obcej walucie, albo planują takie zobowiązanie zaciągnąć. Ale jeśli pragniemy rozpocząć grać na giełdzie powinniśmy bliższej poznać konkretne zależności panujące w tej sferze. Zatem od czego właściwi zależą kursy walut? Tak naprawdę od całkiem sporej ilości czynników. Głównie od tego, w jakiej sytuacji gospodarczej jest aktualnie konkretne państwo, jak wiele osób się do niego wybiera i ogólnie od popularności waluty – ciekawostki o gbp/usd. Informacje dotyczące na przykład kursu funta do dolara bez problemu znajdziemy pod skrótem gbp/usd. Na początku zatem powinniśmy poznać poszczególne skróty walut, które funkcjonują na giełdzie.
Zarówno szukając wiadomości o notowaniach kursu wymienionego funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego, jak też dla usd/jpy, czyli dolara do jena japońskiego, i podobnie dla wielu innych notowań, w sieci bez najmniejszego problemu odnajdziemy dane nie tylko dotyczące aktualnego kursu, ale także odnośnie między ceny oraz stopy zwrotu – szczegóły są na comparic.pl. Każdy kto zatem ma zamiar grać na giełdzie czy z innych wymienionych wcześniej przyczyn powinien się interesować kursami walut, musi wiedzieć co oznaczają poszczególne dane. Na giełdzie wykorzystuje się zarówno miary bezwzględne jak i względne. Najczęściej przyjmowanymi zmiennymi są cena, oznaczana jako P i stopa zwrotu, oznaczona R. Cena podawana jest w jednostkach pieniężnych, natomiast stopa zwrotu opisywana jest poprzez procenty. Zarówno ceny jak i stopy zwrotu mają związek z ryzykiem, z którym mamy do czynienia między innymi grają na giełdzie. Większe zmiany stopy zwrotu czy ceny, oznaczają większe ryzyko. Jak oblicza się stopę zwrotu? Stopę zwrotu określa się poprzez odniesienie wielkości zysku do wielkości zaangażowanego kapitału.
Read More

PIT dostarczony po terminie to wyłącznie problemy

Niepunktualne złożenie zeznania fiskalnego niesie z sobą nie wyłącznie konsekwencje finansowe. Spóźnialscy podatnicy muszą się liczyć również ze stratą pewnych uprawnień.
Read More