Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Świat biznesu

Na co trzeba kłaść nacisk w czasie zakładania własnej działalności gospodarczej?

Osoby, które mają swoją działalność gospodarczą doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że jej prowadzenie może sprawiać dość wiele problemów, więc wskazane jest wiedzieć, które aspekty funkcjonowania firmy powinny mieć najistotniejsze znaczenie. Przede wszystkim, oczywiście należy zatroszczyć się o stosowne konto dla firmy, które będzie wiązało się z niewielkimi opłatami za jego prowadzenie i za ewentualne przelewy.
Read More

Zatrudnienie w dziedzinie informatycznej – okazja na zrobienie kariery w fenomenalnym tempie

Współczesne technologie aktualnie wdrażane są w wszelką praktyczną sferę funkcjonowania i są przede wszystkim istotne w rozwoju przedsiębiorstwa.
Read More

Wypełnianie deklaracji podatkowej za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Przedłużające się kolejki przed Urzędami Skarbowymi w okresie poprzedzającym ostatni moment złożenia deklaracji podatkowej co roku wydają się wydłużać.
Petenci od wielu lat wykazują tendencję do odkładania kwestii wiążących się z Pit-em na ostatni moment – w efekcie okres rozliczeń jest dla wielu o wiele bardziej problematyczny niż powinien.
Read More

Prawdziwą siłę oddziaływania coacha możemy poczuć po kilku trafnych pytaniach powodujących rewolucję w umyśle i duszy.

Coaching może dotyczyć prawie każdego tematu społecznego: rodziny, zatrudnienia, zdrowia, związków partnerskich, więzi z ludźmi, stanu psychicznego. W najbardziej znanej formie, coaching to rozmowa dwojga osób: coacha i petenta. Takie spotkania są określane mianem sesja i mogą przebiegać od paru do parunastu godzin. Klienci korzystają z pomocy coacha, gdy pojawia się jakiś problem, któremu nie potrafią podołać. Lub też gdy chcą osiągnąć cel a nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Jednym słowem, kiedy pragną dokonać zmiany. Odszukanie najskuteczniejszego dla petenta rozwiązania odbywa się poprzez zadawanie mu odpowiednich pytań.
Read More

Jak prędko i bezproblemowo wypełnić pit? O jakich kwestiach jednocześnie warto pamiętać?

Każdego roku każdy z nas powinien wypełnić deklarację podatkową, czyli pit. Nie za bardzo to lubimy, bo jest to związane z wizytą w skarbówce Stop! Tak było dawniej, aktualnie można skorzystać z pit online. Jedno z pewnością się nie zmieniło, ponieważ nie za bardzo lubimy to robić, ale dzisiaj łatwiej złamać swoją niechęć, ponieważ dzięki sieci robimy to błyskawicznie i we własnym domu. Żegnajcie więc kolejki w Urzędzie Skarbowym, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak proste.
Read More

Specjalistyczne szkolenia z tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy w Stolicy

Świetna jakość usług to coś, co szczególnie wyróżnia naszą firmę na tle innych. Rozwiązania z górnej półki trafiają do znacznego grona odbiorców, którzy wskazują sobie nawzajem te możliwości. Działając głównie na polu organizacyjnym, lecz również technicznego bezpieczeństwa pracy chcemy prezentować rozwiązania, jakie cechują się kompleksowością. Dodatkowo, wyróżnia nas prędkość działania. Doskonale prowadzone szkolenia bhp warszawa są rezultatem starań naszych ekspertów, którzy na bieżąco poszukują właściwych rozwiązań.
Read More

Warto powalczyć o podatek z zagranicy

Przysługuje nam podatek z zagranicy
Jeśli pracujemy we własnym państwie, to dobrze wydajemy sobie sprawę z tego, iż na początku kolejnego roku będziemy musieli się rozliczyć z tego co zarobiliśmy i iż dostaniemy zwrot podatku, jeżeli tylko wpłaciliśmy go w odpowiedniej ilości. Ale tak rzeczywiście mało kto powie, że jeżeli zarabiał za granicą, to również przysługuje mu takowy zwrot.
Read More