Elektroniczny obieg faktur zezwala na znaczne pomniejszenie wydatków

Jeżeli przedsiębiorstwo korzysta z drukowanych faktur, to powinny one trafić najpierw do osoby, która zakupiła dany materiał lub usługę, by ona je podpisała, potem do zatwierdzenia przez dyrektora, a dopiero w ostateczności do księgowości, gdzie są wpisywane do programu.

szafka na dokumenty

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety to wszystko trwa przez co nie zawsze faktura dociera do księgowości przed rozliczeniem podatku, a od czasu do czasu jeszcze dochodzi do jej zawieruszenia. Dlatego w firmach, gdzie tych faktur jest naprawdę dużo, polecany jest do wprowadzenia obieg faktur, który powoduje, że faktura po skanowaniu od razu trafi do księgowości i nie ma obaw, że coś będzie zawieruszone. W takim systemie można zmienić wszystkie informacje jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości, a podczas kontroli dzięki odpowiedniemu sposobowi rejestrowania ich, łatwiej będzie dojść do oryginału dokumentu, który schowany będzie w archiwum.

Elektroniczny obieg pozwala uniknąć karnych odsetek
Mnóstwo dyrektorów zaznacza, że korzystanie z takiego elektronicznego obiegu sprawiło, że do księgowości z odpowiednim wyprzedzeniem trafia wiadomość o konieczności zapłacenia za daną fakturę, a więc nie pojawiają się najmniejsze spóźnienia w zapłatach, a co się z tym wiąże, nie musimy płacić karnych odsetek, dzięki czemu duża ilość finansów zostaje na firmowym koncie. Co więcej przy takim systemie wszyscy oszczędzają czas, gdyż nie należy już poszukiwać danej faktury, nie należy pilnować na którym poziomie przyjmowania się mieści, dzięki czemu podwładni mogą skoncentrować się na innych zadaniach i całkowicie poświęcić się własnym obowiązkom.

Taki program eliminuje błędy ludzkie
Korzystanie z takiego systemu pozwala na usunięcie większości błędów, które powstają w efekcie czynnika ludzkiego, a co się z tym wiąże, nie należy tracić czasu na ich wyszukiwanie i poprawianie, ani nie trzeba się bać kar związanych z ich wykryciem przez urząd skarbowy. Jeżeli rozpoczniemy korzystać z tego systemu, to prędko dostrzeżemy jego plusy i dostrzeżemy jak poprawił działanie naszego przedsiębiorstwa jeżeli idzie o obieg faktur.http://www.lrg-lodz.pl/contacts.phpTo wszystko spowoduje, że będziemy usatysfakcjonowani z jego zakupu.