Biznes i prawo

w kilku słowach

Kategoria: Wiadomości gospodarcze

Jak zaplanować prosty budżet domowy – przewodnik kroczek po kroczku

Wiele ludzi słysząc o planowaniu budżetu domowego dostaje gęsiej skórki ewentualnie wzrusza ramionami. Niektórzy buntują się oraz mówią, że kilka razy już próbowali, ale nigdy nic dobrego z tego nie wynikało.
Read More

Dlaczego firmy powinny inwestować na Wschodzie? Jakiego rodzaju są tam możliwości?

Wiele naszych przedsiębiorstw stara się podbijać inne rynki, nie funkcjonować wyłącznie w Polsce, ale sprzedawać swoje produkty za granicą. Szybko kojarzą się zachodnie państwa, z Niemcami na czele, gdyż z tym właśnie państwem mamy najbardziej pokaźną handlową wymianę.
Read More

W co polecane jest aktualnie zainwestować?

Popularne opcje binarne to nic innego, jak części konstrukcyjne, które stosuje się w opcji binarnej. Nazwa pochodzi z angielskiego – binary options, digital options, bet options czy też all-or-nothing options i jest w polszczyźnie jej dokładnym tłumaczeniem. Opierają się one na stałej wysokości świadczenia dla nabywcy konkretnej opcji. Stała jest jednak jedynie wtedy, kiedy wygasa ona in-the money. Biorąc to wszystko pod uwagę istotnym faktem nie jest to, jaka różnica cenowa jest między instrumentem bazowym a kursem realizacji

.

Read More

Przeprowadzki sumiennie zrobione to niezastąpiona usługa

Przeprowadzki powodują wiele emocji. Wkładanie w pudła,wykładanie, układanie. Można dostać zawrotu głowy. Są tak wyczerpujące, że chętnie korzystamy z ofert firm specjalistycznych.
Read More

Bez perturbacji, klarowne i bezpieczne rozliczenie podatku PIT.

Jeśli chcesz rozliczyć podatek przez internet, powinieneś skorzystać z dobrego, skutecznego oraz bezpiecznego programu. Takich programów znajdziesz dziś wiele, możesz je ściągnąć na komputer lub skorzystać z wersji przeglądarkowej.

Read More

Otwierasz firmę? Zorientuj się jak wygląda podanie o REGON, a także jak obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

Obecnie niezwykle kłopotliwie jest zdobyć pracę, dlatego też multum ludzi rozważa rozkręcenie osobistego biznesu. Jest to zaiste doskonały plan na zarabianie pieniędzy, natomiast musimy wiedzieć, że na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę i wszystkich zatrudnionych. Wobec tego powinniśmy dowiedzieć się podstawowych kwestii odnośnie tego w jaki sposób założyć firmę oraz jak w późniejszym czasie obliczać honorarium.
Read More

Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Wiele osób marzy o własnej firmie, lecz wizja regulowania podatków, składek, kontaktu z rozmaitymi instytucjami jest na tyle przerażająca, że to marzenie nierzadko nie zostaje urzeczywistnione. Aktualnie wystarczy jednak zdecydować się na współpracę z księgowym, żeby za niewielką opłatę mieć głowę wolną od kwestii finansowych.
Read More