Jak wygląda w aktualnych czasach współpraca gospodarcza Polski z Chinami?

dużo mówi się w obecnych czasach o tym, jak ważną rolę w gospodarce światowej odgrywają Chiny. To jedno z ważniejszych państw na świecie, które rozwija się w błyskawicznym tempie. Handel z Chin to ważny element gospodarki, co napędza różne kraje. Wystarczy nadmienić, że każdą wizytę władz chińskich w kraju europejskim traktuje się jako ważne wydarzenie i coś wyjątkowego, wartego odnotowania. Mówi się nawet o nowym jedwabnym szlaku, który właśnie się kształtuje. Importerzy z Chin w Polsce robią co w ich mocy żeby do minimum ograniczyć kwestie celne, wszelkie przepisy prawne związane z tego rodzaju współpracą – jest ich w praktyce całkiem dużo.

Chiny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dogodne relacje z Chinami chciałby mieć chyba każdy kraj europejski. Chiny to potęga, która – co ważne – ma nadal bardzo tanią siłę roboczą. Produkty, czy półprodukty z tego kraju są więc dosyć tanie.

Zaciekawił Cię nasz post? W takim razie wejdź w link do serwisu podanie o prace i rozkoszuj się kolejnymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań – zwróć się do nas.

Handel z tym państwem jest naprawdę opłacalny, gdyż sprzedawcy mogą sobie narzucić większą marżę, dużo większą niż w sytuacji, gdy braliby towary z polskich, czy innych zachodnioeuropejskich firm. Nie dziwi więc to, że mówi się często o zalewie chińskiego asortymentu w Europie. Warto jednak zastanowić się nad ich jakością.

Chiny z jednej strony są gospodarką wyjątkowo innowacyjną, która może poszczycić się nowoczesną technologią i nowoczesnymi centrami badań i rozwoju.

Sprawdź ten użyteczny tekst (http://fotoporcelana.net/) – opisuje on zbliżoną tematykę i z pewnością także Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj.

Z drugiej natomiast strony, na przeciwległym biegunie mamy ogromne chińskie fabryki przemysłowe, gdzie pracownicy pracują niemalże za głodowe pensje. To tam wytwarzane są najmniej dobre jakościowo produkty, które kupimy w sklepie za nieduże pieniądze.

Mamy takie a nie inne realia gospodarcze. Współpraca Polski z Chinami zaczyna się coraz lepiej układać – wystarczy nadmienić, że nasz prezydent Andrzej Duda w czasie wizyty w Chinach został potraktowany jako przedstawiciel liczącego się europejskiego kraju i całe spotkanie było transmitowane w najważniejszych chińskich mediach. Polska zabiega, by być centrum europejskim nowego jedwabnego szlaku, co jest na rękę Chinom zważywszy na niskie koszty obsługi, jakie jako dopiero rozwijająca się europejska gospodarka jesteśmy w stanie zapewnić.