Opłat mamy tak wiele, że nie sposób im poradzić. Sprawdzaj, czy wszystko zostało spłacone!

Każdego miesiąca bywamy zmuszeni do opłacania rachunków domowych. Płacimy czynsz, prąd, rachunek za wodę, wywóz śmieci, jak także za usługi rekreacyjne, czyli telefon, internet oraz telewizję. Każdy abonent w Polsce posiadający zarejestrowany telewizor zostaje zobligowany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.

opłaty za telewizję i radio

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Ustalona opłata wzbudza niechęć Polaków

Od wielu lat na Polakach posiadających działające aparaty radiowe oraz telewizory ciąży obowiązek rejestracji urządzeń oraz składania comiesięcznej opłaty abonamentowej. Abonament RTV nie zalicza się do tanich, ponieważ miesiąc korzystania z odbiornika telewizyjnego kosztuje ponad 20 złotych, a radia ponad 6 złotych.

Jeżeli twierdzisz, że prezentowany tu tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a odnajdziesz więcej informacji prawnik Zabrze!

Opłaty te budzą w Polakach spore wątpliwości, gdyż większość opłaca też telewizje kablowe i cyfrowe, a mimo to trzeba płacić drugi raz za samo trzymanie w domu telewizora. Sporo osób w pewnym momencie przestało opłacać abonament RTV. W ostatnich miesiącach do ich domów nadeszły jednak upomnienia oraz wezwanie do zapłaty bardzo dużej kary.

Gdy następuje przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wystosowała listy, w których nakłada żądanie uiszczenia bardzo dużej kary, ma to być kwota równa trzydziestokrotnej opłacie za użytkowanie odbiorników. Zdenerwowani konsumenci masowo zaczęli poszukiwać wsparcia i informacji, w jakim czasie następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości z tego tytułu ulegają przedawnieniu po pięciu latach. W tej chwili rząd pracuje nad nową ustawą radiofoniczną, która miałaby znieść opłatę abonamentową, a na jej miejsce wprowadzić opłatę audiowizualną, dużo niższą. Nie powiedziano jednak, w jakim czasie przepisy ulegną zmianie.

Podnoszona tutaj kwestia jest według Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź dalej (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/), który proponuje pokrewne zagadnienia.

prawo
Radca prawny odpowie na wszelkie pytania

Osoby, które otrzymają takie upomnienie oraz boją się, czy ich zaległość uległa już przedawnieniu, mają możliwość odwiedzić fachowca oraz przedstawić pojawiające się wątpliwości. Odpowiednim miejscem, żeby poszukać pomocy, okaże się kancelaria prawna. W sieci można znaleźć bardzo wiele informacji, niemniej czasem okazują się one sprzeczne i niejasne. Rozmowa z radcą rzuci na sprawę zupełnie nowe światło oraz pomoże dobrze zareagować na otrzymane wezwanie do zapłaty. W kancelarii prawnej można uzyskać pomoc w wielu sytuacjach i przy przeróżnych kłopotach: osobistych oraz zawodowych.