Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: opłaty

opłaty

Opłat mamy tak wiele, że nie sposób im poradzić. Sprawdzaj, czy wszystko zostało spłacone!

Każdego miesiąca jesteśmy zmuszeni do uiszczania opłat za rachunki. Płacimy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, odbiór odpadów, jak też za usługi rekreacyjne, czyli telefon, internet i telewizję. Każdy człowiek w Polsce mający zarejestrowany odbiornik TV zostaje zobligowany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.
Read More

Jakie kwestie związane z biznesem załatwiane są w Urzędzie Skarbowym?

Jak powszechnie wiadomo posiadanie firmy wiąże się z wieloma czynnościami, których należy dotrzymywać. Dotyczy to zarazem mikro i dużych firm. Przy zatrudnianiu nowej osoby do pracy, zwykle stosowanym rozwiązaniem bywa czas próbny. Czas ten trwa przeważnie trzy miesiące. Po czym osoba zatrudniona i zatrudniający określają co będzie. Przeważnie jeżeli nie ma jakich okoliczności przeciw, zatrudnia się taką osobę na kolejny okres, zazwyczaj na rok.
Read More

Otwierasz firmę? Zorientuj się jak wygląda podanie o REGON, a także jak obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

W chwili obecnej niezwykle ciężko jest znaleźć robotę, tym samym mnóstwo osób rozważa rozkręcenie osobistego biznesu. Jest to zaiste perfekcyjny pomysł na zarabianie pieniędzy, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, iż na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zatrudnionych. Tym samym winniśmy dowiedzieć się podstawowych rzeczy na temat tego w jaki sposób otworzyć firmę oraz jak później obliczać honorarium.
Read More