Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: opłaty

opłaty

Otwierasz firmę? Zorientuj się jak wygląda podanie o REGON, a także jak obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

Aktualnie niezwykle kłopotliwie jest znaleźć robotę, tym samym wiele osób rozważa rozkręcenie osobistego biznesu. Jest to zaiste znakomity pomysł na zarabianie pieniędzy, jednak musimy wiedzieć, iż na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zaangażowanych do pracy. Tym samym winniśmy dowiedzieć się podstawowych rzeczy na temat tego jak założyć firmę oraz jak w późniejszym czasie obliczać honorarium.
Read More

Opłat mamy tak wiele, że nie sposób im poradzić. Sprawdzaj, czy wszystko zostało spłacone!

Każdego miesiąca bywamy zmuszeni do uiszczania opłat za rachunki. Opłacamy czynsz, prąd, rachunek za wodę, wywóz odpadów, jak także za usługi rekreacyjne, czyli telefon, sieć oraz telewizję. Każdy człowiek w naszym kraju posiadający zarejestrowany telewizor jest zobowiązany do uiszczania opłaty abonamentowej RTV.
Read More

Jakie kwestie związane z biznesem załatwiane są w Urzędzie Skarbowym?

Jak powszechnie wiadomo posiadanie firmy wiąże się z wieloma czynnościami, których należy dotrzymywać. Dotyczy to zarazem mikro i dużych firm. Przy zatrudnianiu nowej osoby do pracy, zwykle stosowanym rozwiązaniem bywa czas próbny. Czas ten trwa przeważnie trzy miesiące. Po czym osoba zatrudniona i zatrudniający określają co będzie. Przeważnie jeżeli nie ma jakich okoliczności przeciw, zatrudnia się taką osobę na kolejny okres, zazwyczaj na rok.
Read More