Jak wybrać najlepsze konto firmowe, na jakie parametry zwracać uwagę w czasie szukania.

Prowadząc swoją firmę należy dopełnić parę formalności. Jedną z nich jest uruchomienie konta w banku, z jakiego będzie się wykonywać przelewy do zusu, urzędu skarbowego i kontrahentów, i na jakie też będą wpływać uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, bo banki szukają nowych klientów, jednak ich propozycja bardzo się różni.

bankomat

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z tego też powodu przed wyborem warto przeglądnąć jakiś dobrze opracowany ranking kont firmowych, przy pomocy którego będzie można porównać podstawowe parametry takich konto. Dla większości przedsiębiorców priorytetową rzeczą są opłaty za prowadzenie, tu banki mogą mieć bardzo różne modele.

Interesujesz się tym działem? Przeczytaj więc dalej platforma g2s o tym wątku w nowym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Zupełnie bezpłatnych kont, czyli zarówno z prowadzeniem rachunku jak i przelewami jest raptem kilka, znacznie więcej oferowanych jest kont, jakie nie będą wymagać opłaty za samo prowadzenie, ale wszystkie pozostałe czynności, w tym przelewy, są już płatne. Można na przykład do takich zaliczyć mbiznes konto, jedno z pierwszych internetowych kont dla firm, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom – fajna lokata bezkarna .

pieniądze

Autor: Mark Roy
Źródło: http://www.flickr.com
Konto darmowe z płatnymi operacjami przelewów doskonale sprawdza się w niewielkich firmach, w których tych przelewów wykonuje się raptem parę na miesiąc. Jeśli miałoby być ich dużo więcej, to korzystniej będzie pomyśleć nad inną odmianą opłat, czyli stałą, comiesięczną kwotą, w ramach jakiej dostępny będzie jakiś pakiet usług – polecana pożyczka via sms . Pewne banki przykładowo dają już w takim pakiecie dowolną ilość przelewów, inne tylko pewną ich ilość, lecz w przypadku bardziej częstego korzystania z tego typu usługi na pewno będzie to bardziej się opłacać, niż opłaty za wszystkie transakcje. Dla wielu właścicieli firm, zwłaszcza z branży handlowej albo usługowej, bardzo ważną rzeczą jest także możliwość korzystania z oddziałów, w jakich da się wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest dużym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie próbują się one ratować wpłatomatami, ale tych jest mało a poza tym często jest problem z ich działaniem, więc w przypadku na przykład prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie otworzenie konta w banku najbliżej położonym od tego sklepu.