Obrót gazem ziemnym.

Gaz ziemny zaliczany jest do zasobów nieodnawialnych, czyli takich, które wytwarzały się przez wiele milionów lat, a ich zapasy niestety mogą skończyć się. W w postaci naturalnej jest on bezwonny, niewidoczny gołym okiem i lżejszy od powietrza. Eksploatowany jest ze złóż mieszczących się w głębi skorupy ziemskiej. Może on występować samodzielnie, ale przede wszystkim towarzyszy pokładom ropy naftowej. Na skutek swojej wysokiej kaloryczności jest on wykorzystywany, jako źródło energii.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Drugim jego walorem jest prostota i komfort transportu, mowa tu o rurociągach. Z przyczyny na spore zwiększenie jego wykorzystywania w Polsce jednakowo przez klientów przemysłowych jak i indywidualnych rynek gazu w Polsce uległ zauważalnym zmianą. Faworytem na tym rynku jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym wpisie? Odczuwasz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej witryny – naciśnij tu pomoc drogowa szczecin 24h i przenieś się tam.

Jest to jedno z największych i najdłużej działających na rynku polskim przedsiębiorstw. Specjalizuje się ono wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej w Polsce, spożytkowaniem tych złóż w Polsce i za granicą, przywozem gazu ziemnego do naszego kraju, przechowywaniem gazu ziemnego i tym podobnie. Generalnie rzecz biorąc obrót gazem ziemnym to jego kluczowe zadanie. Za otrzymane paliwo oraz świadczone usługi dystrybucji klient rozlicza się podług cen i stawek opłat właściwych dla grup taryfowych, do których zalicza się.

Grupy taryfowe, a raczej klientów, którzy do niej przynależą, dzieli się zważywszy na miejsce przyjęcia paliwa, rocznej sumy odbieranego paliwa oraz rodzaju przyjmowanego paliwa gazowego. Odbiorca corocznie jest zaliczany do grupy taryfowej na podstawie stwierdzonego zużycia paliwa gazowego. Takie grupy taryfowe gazu mogą ulec przemianie przykładowo w przypadku zmiany wielkości zużycia paliwa.

Jeżeli myślisz, że ten tekst jest warty uwagi, sprawdź na stronie inne tego typu informacje – z pewnością także będą dla Ciebie wartościowe.

Taka zmiana może nastąpić wyłącznie raz w trakcie roku umownego. Trzeba wtedy napisać stosowne oświadczenie, które zanosi się do BOK-u, przesyła się faksem bądź emailem lub dostarcza się w inny sposób. Oświadczenie to musi być uzasadnione na przykład tym, że zmieni się ilość urządzeń używanych przez odbiorcę, które były zasilane paliwem gazowym.Wiele aktualnych informacji można znaleźć np. na stronie .