Księgowość zewnętrzna – konieczna, czy nie?

Wiele osób rozmyśla o własnym biznesie, ale konieczność regulowania podatków, składek, kontaktu z różnymi urzędami jest na tyle zniechęcająca, że to marzenie zazwyczaj nie zostaje urzeczywistnione. Aktualnie wystarczy jednak podjąć współpracę z biurem rachunkowym, żeby za niewielką opłatę mieć głowę wolną od zagadnień rachunkowych.

własna firma

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeśli nie wiesz , jak założyć firmę, co to jest liniowy podatek dochodowy i ile wynoszą składki ZUS przedsiębiorcy , to możesz wybrać dwie opcje: albo skorzystasz z fachowej pomocy i będziesz mieć czas, żeby zająć się rozkręcaniem właściwej działalności firmy, albo wyszukasz wszystkie informacje samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na rozpoczęcie biznesu, ale nie chcesz powiększać firmowych wydatków, współpracując z biurem rachunkowym, możesz zakupić specjalny program księgowy, który pomoże Ci w porządkowaniu dokumentacji i obliczaniu wysokości składek oraz innych opłat. Sprawa komplikuje się trochę, kiedy przedsiębiorstwo nie jest jednoosobową działalnością, a w przypadku dużych firm obowiązkowo trzeba utworzyć etat dla księgowej.Składki ZUS przedsiębiorcy są opłatą, która nie ulega zmianie w czasie roku kalendarzowego, należy jedynie na początku roku sprawdzić wysokość składek i pamiętać o regularnym ich opłacaniu.

Jeżeli zaciekawił Cię taki artykuł, poznaj dodatkowe informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (http://www.winnicadwiegranice.pl/wina-polskie/), znajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

Trudniejszym zagadnieniem jest podatek dochodowy, w różny sposób liczony, w zależności od wybranej formy opodatkowania. Jeżeli nie masz pewności, czy liniowy podatek dochodowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, należy poradzić się eksperta, który na pewno pomoże wybrać najlepsze wyjście. Jeżeli nie chcesz decydować się na stałą współpracę z biurem rachunkowym, to warto chociaż pójść na pojedyncze spotkanie doradcze przed otwarciem biznesu.

podatek liniowy

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Doświadczony księgowy rozwieje nasze wątpliwości, odpowie na pytania i przybliży skomplikowane procesy przedsiębiorcze. Podpowie nie tylko, jak założyć firmę, lecz również – na co się zdecydować, by w efekcie dochód był jak najbardziej satysfakcjonujący, a suma płaconych podatków możliwie najniższa. Gdy nie zatrudniamy pracowników spokojnie można sobie później poradzić, korzystając z programu księgowego, chyba, że prowadzenie biznesu tak nas wciągnie, że braknie czasu na dokumenty i rachunkowość.