W jaki sposób zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Wycena nieruchomości to pewny fach, dający niemałe zarobki i znaczne możliwości zatrudnienia. Rzeczoznawca majątkowy może dokonywać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować wartość hipoteczną i katastralną i potwierdzać ewentualne szkody. Przydaje się w wielu instytucjach – od banków, przez urzędy publiczne, po przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne.

Zostać rzeczoznawcą jednak nie jest tak łatwo.

Wejdź na ten link i zobacz więcej (https://partnerzy.pl/) dokładniejszych danych dotyczących analizowanego tutaj tematu. Z pewnością jest on niezwykle ekscytujący.

Rzeczoznawca majątkowy to fach licencjonowany, więc do jego uprawiania konieczna jest licencja, a zasięg i ścieżka uzyskania dyplomu zawierają się w ustawach. Obowiązujące zapisy znajdują się w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami – .

Kliknij ochoczo ten odnośnik – znajdziesz tam tak samo zajmujące treści. To wiarygodny serwis (http://www.urbanski.pl/mieszkania-dla-mlodych), który także jest godny uwagi.

Kontrolę urzędową sprawuje Minister Infrastruktury. W celu uzyskania uprawnień, trzeba przejść przez studia

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

5-letnie ekonomiczne, techniczne albo prawnicze. Zazwyczaj niezbędne jest także ukończenie studium podyplomowego, oferowanego w wielu uczelniach. Obowiązek ten przestaje obowiązywać, jeśli plan zwyczajnych studiów zawiera odpowiednie minima.

KGDM

Autor: KGDM
Źródło: http://www.kgdm.pl/

Później należy zaliczyć praktykę zawodową. Wszystko kończy trudny egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną.Zaliczając go pozytywnie, dostajemy licencję zawodową. Trzeba pamiętać o przestrzeganiu prawnych obowiązków, jakie nakłada na nas zawodowa wycena nieruchomości . Jesteśmy od teraz pod stałym nadzorem Ministerstwa Infrastruktury. Jest takie powiedzenie: per aspera ad astra. Wybierając w tym roku studia, świeży abituriencie maturalny, przemyśl taką karierę zawodową. Długi proces licencjonowania z złagodzi ci pewność, że nie zagrozi ci nigdy bezrobocie.