Nieuczciwa konkurencja powinna być zwalczona!

Konkurencja, jeżeli naturalnie jest w zupełności zdrowa, z pewnością jest odpowiednim zjawiskiem. Są dziedziny gospodarki, w których w zasadzie zauważyć można działania monopolowe, brak sensownej konkurencji – to może dobre dla giganta, lecz ekonomia, czyli klienci bardzo na tym wszystkim są w stanie ucierpieć.

Załóżmy, że w sporym mieście funkcjonuje tylko jeden sklep. Mało realna sytuacja, bo najczęściej punkty handlowe są rozstawione w każdym miejscu, ale gdyby właśnie tak na nieszczęście było, mieszkańcy nie byliby zadowoleni. A jeść trzeba – nie w każdym przypadku można jechać samochodem do innego sklepu… Co innego, jeśli w rachubę wchodzi nieuczciwa konkurencja – na nieszczęście to dosyć powszechnie spotykane zjawisko, zatem przedsiębiorcy powinni pilnować się, doglądać własnego interesu, bo bardzo różnie to bywa! Na przykład często dochodzi do kradzieży związanych ze znakami towarowymi – należy starać się zwalczać te firmy, którym zdarza się kraść znaki towarowe: to chyba jasne. Należy wiedzieć co to ochrona (zobacz także: ochrona wrocław) znaku towarowego.

rzecznik patentowy

Autor: Amelia Andersdotter
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrze, że nawet jeśli nie wiemy kto nas kantuje, być może chcemy tylko się upewnić, przekonać się czy w ogóle ktoś nas oszukuje, mamy możliwość skorzystać z pomocy specjalistów – zatem wyspecjalizowanych firm. Zasadniczo jest taka, iż skuteczny detektyw, i nawet jeżeli działa samemu, jest w stanie sprawić, że po krótkim okresie czasu będziemy wiedzieli czy w istocie ktoś nas oszukuje. Nigdy nie obawiajmy się kosztów mających związek z detektywami, bo nierzadko co prawda wydamy dosyć sporą kaskę na detektywa, lecz jeśli ktoś ukradł nam chociażby jeden wzór przemysłowy, i tak będzie zobowiązany zapłacić spore pieniądze. Czyli inwestycja w usługi detektywistyczne musi bardzo szybko się zwrócić, to chyba logiczne.

W ogóle to zwalczanie nieuczciwej konkurencji jest niejako obywatelskim obowiązkiem – a więc skoro nie będziemy nawet się starali zwalczać oszustów gospodarczych, pewnie w jakiś tam sposób będziemy winni takim przypadkom. Należy efektywnie zwalczać wszelakie patologie ekonomiczne, jakich dużo w Polsce, ponieważ często są one bardzo denerwujące, powodujące, iż bardzo zniszczony przez wojny oraz komunizm kraj w dalszym ciągu nie jest w stanie wyjść na prostą. Pragniemy wszyscy tego, to akurat pewne.