Jak postąpić,kiedy pęknie na szybka kominkowa? Samemu ją wymieniać czy skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy?

Szyby kominkowe są specyficzne, bo mogą wytrzymać bardzo wysoką temperaturę, dość mocny nacisk przy czyszczeniu, ale jednak nie są odporne na uderzenia. Choć wiemy że może zdarzyć,z kolei kominek z pękniętązniszczoną szybą może nie nadawać się do użytku, więc szkło trzeba zmienić.

szkło kominkowe gięte

Autor: robax.pl
Źródło: http://robax.pl/
Szkło do kominka można zmienić samemu. Nie jest to zbyt trudne, nie potrzeba również do tego żadnych skomplikowanych narzędzi (). Równocześnie musisz wiedzieć, jak zaopatrzyć się w nową szybę i jakiego rodzaju ona ma być. Dobrze skorzystać z usług specjalistycznej firmy, jak ściany szklane Wrocław. Dobrze jednakże też mieć kominek takiej firmy, jak szkło hartowane Wrocław która gwarantuje dostarczenie zupełnie nowej szyby na wypadek uszkodzenia. W takiej sytuacji trzeba po prostu podać model kominka, zamówić szkło i czekać na przywiezienie. Jednocześnie, jak kupujemy kominek, to nad tym się nie zastanawiamy i kierujemy się odmiennymi kryteriami. W tej sytuacji z pękniętą szybą trzeba sobie radzić samodzielnie. Jak to zrobić? Każda szyba do kominka jest od wewnętrznej strony przykręcona do drzwiczek kilkoma śrubami na podkładkach.Trzeba więc odkręcić śrubki i powolutku je wyciągać. Można to wykonać w całości lub w kawałkach. Ułóżmy je na płaskim podłożu, zaś gdy w kawałkach, należy odtwarzać jej kształt i odpowiednio zmierzyć długość i szerokość. Następnie odszukajmy producentów szyb kominkowych, przeczytajmy o nich opinię i w zamówmy nową szybę. Powinniśmy szukać tego typu producentów, którzy nie tylko zapewniają szyby do kominków, ale także mogą je docenić na odpowiedni wymiar. Muszą mieć tez w ofercie pozostałe rodzaje, na przykład szyby gięte.

ściana szklana

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Zamawianie nowej szyby wydaje się całkiem banalne, jak szyba jest płaska. Jednak szyby (przyciemnianie szyb cena) wielokątne czy gięte, zamówić trudniej, gdyż ponieważ trzeba niezwykle precyzyjnie odwzorować wszelkie elementy. Kiedy więc dobieramy dostawcę szyby, powinniśmy mieć uwagę na takich, którzy przykładowo za wzór będą przyjmować starą,zepsutą szybę i na jej podstawie skonstruują nową. Dzięki temu bez problemu uda nam się wybrać najlepszą szybę, będziemy więc mogli znowu korzystać z kominka.