Aktualny rynek pracy

Aktualny rynek pracy tak gwałtownie się zmienia, że te profesje, na które jeszcze niedawno istniał popyt, w tej chwili nie spotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają obecnie największe powodzenie?

Pracodawcy są zdania, iż największe deficyty występują w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z tematu naszego artykułu? Jeżeli tak, to podaję też mój link (https://kancelaria-adwokat.biz/) do kolejnej strony. Zapraszam!

Mimo widocznego zastoju w ”budowlance” cały czas pojawiają się trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy odczuwalny jest także znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie , że na otrzymają zatrudnienie wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy cenią bowiem zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie gdy właśnie zdobyliśmy dyplom. Należy jedynie pokornie czekać na zdobycie go w trakcie pracy w zawodzie. (Zobacz też )

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż na dosyć szybkie znalezienie pracy wysokość zasiłku dla bezrobotnych będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Wiecznie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Tzw „sprzedawców terenowych” poszukują w zasadzie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse. Zawód ten cały czas jest popularna i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Trudności ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Rozwijająca skrzydła krajowa gospodarka opiera się w dużej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej.

Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, z tego względu informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w Polsce długo nie pozostaną. (News )
Należy liczyć się z tym, że nie tylko doświadczenie i ukończone szkoły wyższe otworzą nam drogę do sukcesu. To też umiejętność pracy w zespole, pomysłowość i otwarty umysł na nowe wyzwania przyczynią się, że zyskamy w oczach potencjalnego szefa.