Fundusze europejskie dla małych firm – kto powinien się o nie ubiegać?

Dzisiaj firmy mają wiele opcji na pozyskanie dodatkowych funduszy pod działalność. Zachowanie płynności finansowej, potrzeba zainwestowania w nowoczesne technologie czy nowoczesny sprzęt w firmie, to najczęstsze powody ubiegania się o finansowanie z zewnątrz. Jednym ze sposobów są w tej sytuacji fundusze unijne, dzięki którym dotychczas w naszym kraju wybudowano i usprawniono wiele przedsiębiorstw.

fnanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście ze wspomnianych źródeł finansowania mogą korzystać przeróżne firmy, zarówno wielkie korporacje, jak i małe, dopiero co powstające działalności. Aby otrzymać dotacje, należy jednakże nie tylko opracować odpowiedni projekt, lecz w szczególności należycie uzasadnić, z jakiego powodu fundusze są nam potrzebne oraz jak wiele korzyści przyniesie dofinansowanie naszej firmy. Liczy się w tym wypadku innowacyjność, dlatego przed tym jak przystąpimy do całego procesu pozyskiwania funduszy unijnych, szczegółowo zweryfikujmy nasz projekt.
Jeśli sporządzimy potrzebną dokumentację i przejdziemy bez problemu etap weryfikacji wniosków, pozostaje już co miesiąc wywiązywać się z założeń projektu. Powinniśmy rzecz jasna założyć firmowe konto bankowe oraz dokonywać co miesiąc rozliczeń związanych z pozyskanymi dotacjami. Jednak każda firma, która już skorzystała z funduszy unijnych wie, że wszystko to jest do zrobienia, wystarczy odrobina chęci i zaangażowania w nasz projekt. Fundusze te są dedykowane właśnie rozwijającym się firmom, dlatego nie należy się obawiać, tylko sięgać po możliwości, które przed nami stoją.witryna wzmacnianie gruntu wzmacnianie gruntuWsparcie UE, zwłaszcza jeżeli chodzi o mniejsze firmy ma ogromne znaczenie.

przedsięborca

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze europejskie dla małych firm to bardzo często jedyny sposób na zgromadzenie dodatkowych pieniędzy, których przedsiębiorstwo nie uzyska nigdzie indziej. Dlatego warto zainteresować się tym tematem, jeżeli mamy naprawdę oryginalny pomysł na firmę, jednak brakuje nam odpowiedniego zaplecza finansowego. W każdym województwie działają zarówno placówki państwowe, jak i firmy prywatne, które oferują wsparcie merytoryczne w tym zakresie. Oferowane są także liczne kursy i szkolenia z zarządzania tego rodzaju projektami, więc pozyskanie niezbędnych informacji nie będzie stanowić problemów.