Wypłata minimalna w ostatnim roku

W dzisiejszych czasach wszyscy gonimy za mamoną. Nie jest łatwo żyć w świecie, kiedy ważniejsze okazuje się mieć niż być. Ale nie wszystkich stać na to, żeby tak wiele rzeczy kupić. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie napawało zbyt optymistycznie. Osoby , które pracują za minimalną płacę krajową miesięcznie mają świadomość, że nie jest łatwo związać koniec z końcem. Ale lepsza jest taka płaca aniżeli żadna.

Jeśli pracodawca ma ochotę nas zatrudnić na zwykłą umowę otrzymamy skierowanie na badania – (przeniesiony tutaj) . Dopiero , gdy przejdziemy przez badania (zobacz badania marketingowe) dostaniemy możliwość zatrudnienia w konkretnej firmie. Lekarz będzie musiał powiedzieć, czy będziemy nadawać się do danej pracy na konkretne stanowisko, czyli czy nasz stan zdrowia jest właściwy. Jeżeli okaże się, że nic nam nie dolega będziemy mogli zacząć pracę, a jeżeli okaże się, że nasze zdrowie nie jest na dobrym poziomie, to po prostu będzie trzeba szukać pracy, na którą będzie pozwalało nasze zdrowie.

płaca minimalna

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop wychowawczy

urlop wychowawczy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Gdy jesteśmy zatrudnieni w jakiejś firmie, to mamy nie tylko jakieś obowiązki, ale posiadamy też swe prawa. Jednym z praw, które mają rodzice, to urlopy wychowawcze. Jeżeli jeszcze ich nie wykorzystaliśmy, to dobrze sprawdzić, z czym wiąże się urlop wychowawczy zus – (źródła). Gdy decydujemy się brać taki urlop musimy uzupełnić pewną ilość papierów i po prostu pójść na urlop. Składki zusowskie są odliczane od wynagrodzenia, które będziemy dostawać w czasie urlopu wychowawczego należy też zwrócić uwagę, że minimalne wynagrodzenie 2015 (ta strona) nie należało do najwyższych.

Choć oczywiście wynagrodzenie nie będzie 100%. Mimo, to bardzo dużo osób bierze urlopy wychowawcze, bo bywa tak, że jakaś sytuacja z naszą pociechą zmusi nas do wzięcia urlopu. Bycie rodzicem to nie tylko przynoszenie pieniędzy do domu i płacenie za wszystko, tak żeby dziecku żyło się jak najlepiej, to też czas, kiedy jesteśmy z dzieckiem, gramy w gry z nimi, czy chwile, gdy tuli się dziecko, gdy jest przeziębione. Często bywa tak, że urlop wychowawczy bierzemy właśnie z powodu choroby swego dziecka. Możemy wziąć również zwolnienie, ale wtedy wszystko jest przeliczane inaczej. Tak, więc lepiej, gdy jesteśmy rodzicami dowiedzieć się, w jakich dokładnie wypadkach możemy wziąć urlop wychowawczy i pomyśleć czy może powinniśmy go wykorzystać, czy może jednak nie.