Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: stanowisko

stanowisko

Jakie szkolenia powinien zagwarantować pracodawca nowej osobie w przedsiębiorstwie?

Przedsiębiorstwa zatrudniające nowe osoby są zobowiązane do zapewnienia odpowiednich szkoleń. Są one konieczne, aby nowe osoby wiedziały, jak funkcjonuje firma oraz jak znaleźć się w jej środowisku, lecz na tym nie koniec.
Read More

Które etapy włącza kurs BHP dla przyszłych pracowników w jednostce?

Warsztaty z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązkowy szczegół szkoleniowy w każdej jednostce. Do takiego szkolenia powinni przystąpić, przed dopuszczeniem do realizowania pracy, nowo zatrudnieni pracownicy, żacy odbywający wprawę żakowską w danej firmie, uczniowie szkół profesjonalnych odbywający praktykę profesjonalną, a dodatkowo stażyści i postaci w pokrewnej pozycji.
Read More

Ekwiwalent za czyszczenie odzieży roboczej oraz skierowanie na badania lekarskie – co powinno się wiedzieć?

Na pracodawcy, ale także na zatrudnionym, ciąży wiele obowiązków. Wśród nich wskazać musimy ekwiwalenty dotyczące odzieży roboczej oraz badania lekarskie. Specyfika określonych stanowisk jest związana z tym, że pracownik nie realizuje swojej pracy w swojej odzieży. Celem jest uniknięcie jego zniszczenia czy też zabrudzenia.
Read More

Wypłata minimalna w ostatnim roku

W dzisiejszych czasach wszyscy gonią za pieniądzem. Nie jest łatwo żyć w czasach, gdzie istotniejsze okazuje się mieć niż być. Ale nie każdego stać na to, żeby zbyt dużo rzeczy kupić. Bo jak wiemy minimalne wynagrodzenie 2015 nie było szczególnie optymistyczne. Osoby pracujące za minimalną stawkę krajową na miesiąc wiedzą, że nie jest łatwo związać koniec z końcem. Jednak lepsza jest jakakolwiek płaca aniżeli żadna.
Read More

Handlowiec – zarobki, komentarze i opinie

Ażeby móc praktykować zawód handlowca konieczne jest ukończenie technikum, jakie zapewnia miano technika handlowca. Osoba, która stawia na edukację w tym kierunku musi być ambitna, przebojowa, określać sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizować.
Read More

Najświeższe oferty pracy, jakie wskazują, jacy przedstawiciele zawodów pozostają najbardziej pożądani na rynku pracy.

Najświeższe propozycje pracy, jakie pokazują bezpośrednio na to, którzy rekruci pozostają teraz najbardziej pożądani na rynku pracy to oferty, które bez trudu da się wyszukać na każdym portalu, na jakim znajdują się takie stricte propozycje. Z tego względu także, kiedy ktoś dokładniej chce się z nimi zaznajomić to powinien przez cały czas przeglądać takie witryny.
Read More

Jakie elementy będą konieczne do przygotowania efektywnej kampanii wyborczej?

osoby, które posiadają aspirację zostać politykiem, powinni posiadać do tego właściwe predyspozycje. Tyczy się to osobowości i znajomości nauk politycznych i ludzi, którzy już funkcjonują w jako politycy.
Ścieżka kariery politycznej nie jest ani łatwa, ani szybka.
Read More

Poruszenie na rynku pracy w branżach przemysłowych i usługowych – aktualności.

Od okresu zmian w rządzie Polski, produkcja polska nieco nabrała rozpędu, co jest zwłaszcza wyraźne w branżach przemysłowych. Wartość produktu krajowego brutto ma tendencję wzrostową od ładnych kilkunastu miesięcy, co przyciąga nowych inwestorów i kapitałowców do bardziej ryzykownych poczynań. Z jakiego powodu zaczęliśmy ten artykuł od powyższej wiadomości? Żeby omówić w dalszej jego części odziaływanie tych zmian na aspekt dla Polaków niesamowicie ważny, czyli wzrost miejsc pracy.
Read More