Handlowiec – zarobki, komentarze i opinie

Aby móc uprawiać zawód handlowca nieodzowne jest ukończenie technikum, które daje tytuł technika handlowca. Jednostka, jaka decyduje się na edukację w owym kierunku winna być ambitna, przebojowa, wyznaczać sobie śmiałe cele jak też konsekwentnie realizować je.

regionalny kierownik sprzedaży

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Powinna także posiadać zmysł ekonomiczny, bo zarządzanie oraz ekonomia są najistotniejszymi przedmiotami w szkole na tym kierunku. Dzięki temu zdobywa się możliwość pracy w handlowych instytucjach albo można założyć własną firmę handlową. Handlowiec ogólnie mówiąc trudni się sprzedażą. Możesz również zostać regionalnym kierownikiem sprzedaży. Co należy do jego zadań? Regionalny kierownik sprzedaży aranżuje pracę oddziałów firmy na podległym mu obszarze jak też zarządza nią. To stanowisko odpowiedzialne, wymagające praktyki i konkretnych zdolności. Kierownik opracowuje długoterminowe oraz krótkoterminowe plany sprzedaży, troszczy się o ich ścisłą realizację. Wytycza zadania dla poszczególnych działów, sprawuje też nadzór nad zespołem handlowych przedstawicieli. Regionalny kierownik sprzedaży winien legitymować się już wyższym wykształceniem (najlepiej ekonomicznym względnie z branży, w której funkcjonuje firma), chociaż czasami wystarczające będzie wykształcenie średnie.
edukacja

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne będzie co najmniej kilkuletnie doświadczenie w kierowaniu sprzedażą jak też w sprzedaży wyrobów z sektora reprezentowanego przez przedsiębiorstwo.

Wymagana może być znajomość obcego języka, prawo jazdy (zobacz także test na prawo jazdy) , świetna znajomość rynku, na którym działa firma, a także obsługa komputera (wyjątkowo pakiet MS Office).