W którym miejscu szukać dodatkowe środki płatnicze?

Niekiedy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby są rozliczne, czasami przyziemne jak na przykład zakup nowiutkiego piękniejszego telefonu ewentualnie są to poważniejsze wydatki na przykład konieczny jest nieplanowany remont, bo sąsiadowi pękła rura, a my niestety się nie ubezpieczyliśmy.

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najpewniejszym wybiegiem jest zobowiązanie we własnym banku. Na nieszczęście niekiedy nie spełniamy całkiem skomplikowanych reguł. Wtenczas pozostają dwa wyjścia: pożyczka prywatna u rodziny bądź znajomych i szukanie odmiennych wyjść.

W największym stopniu pewna jest pożyczka od rodziny.

Masz ochotę wiedzieć dużo na ów ciekawy temat? Zachęcamy zatem na naszą kolejna witrynę – można zobaczyć także (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-wplywa-na-zachowania-konsumentow) link i trzeba w niego kliknąć.

Otrzymanie funduszy poprzez kredyt pozabankowy jest nieco bardziej niepewne. W pierwszej kolejności należy spokojnie usiąść z kalkulatorem oraz długopisem i policzyć czy ów kredyt pozabankowy nam się opłaca. Wybornym pomysłem jest wysłuchanie pana oferującego pożyczkę, oraz odłożenie decyzji na trzy dni by przeanalizować tę kwestię. Perfekcyjnie byłoby gdybyśmy z otrzymanymi dokumentami przed ratyfikowaniem ich skonsultowali się z prawnikiem, potem przemyśleli kwestię, po czym dopiero podjęli działania. Czytaj też

Bez wątpliwości w żadnym wypadku nie wolno nam sugerować się tylko reklamą ponieważ okazać się może, iż spełnienie naszych projektów może się odroczyć, lub kosztować nas o wiele więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć. Obojętnie jaki sposób finansowania wybierzemy; pożyczkę prywatną u rodziny albo znajomych bądź kredyt pozabankowy, pożyczka owa z reguły jest w jakiś sposób asekurowana. Być może tych strategii być kilka. Najbardziej popularne są kredyty pod zastaw (zobacz pożyczki pod zastaw domu) mieszkań, ale może to również być weksel . W tym drugim przypadku odradzam parafowanie weksli bez przytoczonej kwoty, a jeżeli już się na to zdecydujemy niezbędnym będzie ratyfikowanie aneksu określającego górną granicę pożyczki, w przeciwnym wypadku posiadacz weksla będzie mógł domagać się zwrotu jakiejkolwiek kwoty. Więcej na

W przypadku firm kredytowych najistotniejszą sprawą (zanim jeszcze wkroczymy za próg albo wykręcimy numer telefonu) powinno się skontrolować wybraną firmę na stronach KNF. Urząd ten redaguje katalog firm kredytowych wobec jakich prowadzone jest postępowanie sądowe w sprawie złamania przepisów prawa bankowego i finansowego. Powściągliwość o której mówię jest niezbędna.