PIT dostarczony po terminie to wyłącznie problemy

Niepunktualne złożenie PIT-a niesie za sobą nie wyłącznie następstwa finansowe. Podatnicy jacy spóźnią się muszą liczyć się także ze stratą pewnych przywilejów.

apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
I choć dostęp do odliczeń zostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Pragniesz wypełnić deklarację wspólnie z współmałżonkiem? A może jako osoba samotnie wychowująca dziecko? Nie zapomnij o dostarczeniu zeznania do końca określonego dnia. Opóźniona deklaracja odbiera też prawo do oddania 1 % podatku na cel charytatywny. PIT oddany na czas pozwala wyselekcjonować organizację pożytku publicznego po czym wspomóc ją konkretną kwotą pieniędzy.

Gdy zainteresował Cię przedstawiony problem, odwiedź serwis urlop tacierzyński, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoją wiedzę!

Jedyne, co powinieneś zrobić, to wypełnić dodatkową rubrykę w blankiecie. Wystarczy wpisać KRS oraz nazwę dotowanej instytucji.

monitor komputera

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
O czym jeszcze warto pamiętać? Spóźnione rozliczenie z fiskusem wydłuża również czas wyczekiwania na potencjalny zwrot podatku.

Czy pragniesz uzyskać świeże dane na opisywany temat? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego typu wiadomości ma solidna strona (https://inoffice.pl/male-biuro-do-wynajecia/), z pewnością też Cię zaintrygują.

Co do zasady, urząd fiskalny zwraca środki najdalej po upływie kwartału od dnia oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym szybciej dostaniesz nadpłatę. Sprawne postępowanie ułatwia rozliczenie przez internet. Kilkudniowe spóźnienie w dostarczeniu PIT-a, a nawet w zapłacie podatku, nie musi skutkować poważnymi grzywnami. Jednorazowe przewinienia urząd skarbowy traktuje raczej miękko. Nie musi od razu stosować odpowiedzialności karnoskarbowej. Ważne będzie, by roztargniony podatnik jak najszybciej dostarczył zaległą deklarację a także uregulował zobowiązanie.

Musimy również powiadomić urząd o zaistniałej sytuacji, nim urzędnicy sami odnotują brak dokumentów. Jednostka, która nie rozliczy na czas, może posłużyć się instytucją żalu czynnego.