W jaki sposób szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym pomóc?

Deklaracje podatkowe musimy złożyć wszyscy bez względu na to czy też osiągamy jakiekolwiek przychody, czy nie. Należałoby to zrobić do końca kwietnia, żeby nie mieć jakichkolwiek komplikacji z US.

aplikacje mobilne
internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com
Można to zrobić oczywiście wcześniej, jeśli tylko posiadamy takie umiejętności.
Deklaracja PIT-37 jest najpopularniejszą deklaracją skarbową składaną w wypadkach, kiedy rencista lub zleceniobiorca rozlicza swe źródła dochodów rocznych. Żeby złożyć oświadczenie szybko, możemy wykonać rozliczenie PIT przez internet. Tam odnajdziemy wszystkie wskazówki, żeby wypełnić takie oświadczenie bez najmniejszych błędów. Jeżeli uzyskujemy jedynie przychody zwolnione z podatku, wtedy nie składamy żadnej deklaracji. Jeżeli rozliczamy pozarolniczą działalność gospodarczą sami, odpowiadamy za obliczenie oraz opłacenie należnego podatku dochodowego.
Można by się rozliczyć wraz z małżonkiem. Jeżeli Twój mąż prowadzi działalność opodatkowaną według skali to nie można by rozrachować się razem z nim składając deklaracje PIT-37. W tym czasie potrzebna jest deklaracja PIT-36. Wspólne rozliczenie jest również wykonalne, kiedy Twój partner posiada miejsce zamieszkania w Unii Europejskiej, pod warunkiem, że osiągnął dochody podlegające opodatkowaniu na terenie naszego kraju. Deklarację PIT-37 oddaje osoba samotnie wychowująca potomstwo jak kawaler, wdowiec.

Tego typu zeznanie jest możliwe, kiedy wychowujesz potomstwo małoletnie, bez względu na jego wiek, jeżeli uzyskuje zasiłek (zobacz prawo do zasiłku dla bezrobotnych 2020) pielęgnacyjny lub rentę socjalną. PIT-37 można wypełniać na własną rękę albo uzupełnić ją przez internet przez dostępne w tamtym miejscu różne programy mogące pomóc w tej czynności.