Czy warto studiować prawo?

Coraz to więcej młodych osób kończy studia i nie będzie mieć szans na znalezienie zatrudnienia w wymarzonym fachu. Prawo, jako jeden z niewielu kierunków humanistycznych, daje duży wachlarz możliwości dla absolwentów.
Pomimo że ten kierunek kończy coraz więcej ludzi, prawo wciąż cieszy się niezwykłym aplauzem w społeczeństwie.

Z drugiej natomiast strony, przesyt jurystów na rynku zaczyna już być dostrzegalny. Czy opłaca się więc studiować prawo czy może lepiej zdecydować się na coś innego?

wyobrażenie - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Ukończenie prawa zapewnia obszerne spectrum opcji: sędzia, notariusz, prokurator. Absolwenci prawa mogą również szukać pracy w prywatnych Przedsiębiorstwach, wielkich korporacjach, biurach, bądź na uczelni. Jeżeli żak wybrał specjalność prawo karne (sprawdź też: adwokat szczecin sprawy karne) skarbowe, może pracować w urzędzie skarbowym. Liczba propozycji pracy dla jurystów jest całkiem spora. Współcześnie poszukiwani są na pewno komornicy oraz specjaliści od odzyskiwania należności. Bez kłopotu pracę znajdują radcowie prawni a także prawnicy wyspecjalizowani w prawie międzynarodowym oraz Wspólnoty Europejskiej. O wiele łatwiej będzie jednak znaleźć zatrudnienie, jeśli jest się specjalistą w danej dziedzinie prawa. Najbardziej poszukiwani są w chwili obecnej profesjonaliści od prawa podatkowego, prawa ochrony przyrody, publicznych zamówień, bądź nieruchomości. Również eksperci z tzw. prawniczej niszy” liczyć mogą na interesującą a także dobrze płatną pracę. Trzeba również odnotować, iż zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć atrakcyjną ofertę pracy w wielkich, rozwijających się miastach, a szczególnie stolicy.

Jednak nawet ci, którzy nie zamyślają wielkiej kariery i nie są zaciekawieni poszerzaniem już zawczasu swych horyzontów, z pewnością znajdą stałą, dość dobrze płatną pracę w referacie, chociaż i ta będzie wymagała specjalizacji a także ciężkiej pracy.