Podstawowe wiadomości które są związane z działalnością adwokacką na terenie Niemiec.

Unia Europejska bardzo dużo dała jeżeli chodzi o możliwości otwierania działalności gospodarczej. Pomijając niewielkie ograniczenia i wyłączenia, to w każdym kraju członkowskim ich obywatele mogą bez żadnych problemów prowadzić swoje biznesy.

prawnik, adwokat

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Dotyczy to także usług prawnych, które przykładowo nasi prawnicy mogą świadczyć w innych krajach członkowskich. Oczywiście nie będzie to taka prosta sprawa, ponieważ spełnić należy liczne formalności, ale jak najbardziej możliwa do wykonania. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że przepisy niemieckie szczegółowo określają, na jakich zasadach można tego typu usługi prowadzić.

W związku z tym że opierają się one w dużym stopniu na unijnych dyrektywach, to w większości innych krajów członkowskich podobnie one wyglądają. Najistotniejszą rzeczą, która będzie z nich wynikać jest to, że zamierzając pracować jako niemiecki KN Adwokaci Warszawa Mokotów w tym kraju, to zrobić to należy jako swoją kancelarię- . Zatrudnienie w na umowę i realizacja usług w tego typu sposób jest znacznie bardziej ograniczone i wymaga licznych zezwoleń.

Polscy adwokaci będą spełniać pierwszy z warunków, które są konieczne do otwarcia własnej kancelarii, to znaczy są obywatelami jednego z państw członkowskich. Kolejnym warunkiem jest posiadanie zezwolenia do praktyki zawodowej w kraju, z którego będzie się pochodzić. W naszym przypadku takie uprawnienia będą mieli adwokaci (Polecamy kancelaria adwokacka jurendt) i radcy prawni, ale już aplikanci są wyłączeni z tej grupy.

W kwestiach formalnych trzeba zacząć od napisania wniosku i przedłożenia paru istotnych dokumentów. Ważne jest zaświadczenie o możliwości wykonywania zawodu, jakie dodatkowo należy później co roku przekładać nowe. Podobnie w cyklach rocznych należy wykupić polisę OC, w przypadku niemieckich prawników będzie ona konieczna. Podczas składania wniosku należy także wykazać posiadanie siedziby na terenie Niemiec. Może to być zakupiony wcześniej lokal, ale w zupełności powinien też wystarczyć wynajęty. Wniosek należy wypełnić w języku niemieckim i podpisać, a w czasie jego składania trzeba też złożyć opłatę w wysokości 130 Euro.