Prawnicze studia w naszym kraju. Czy warto się na nie decydować?

Studia prawnicze są od lat jednym z najentuzjastyczniej wybieranych kierunków . Posiadanie konkretnego fachu wydaje się dawać pewność w późniejszych poszukiwaniach swojego miejsca na rynku pracy.

prawo

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com
budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak czy rzeczywiście tak jest?
wyobrażenie - prawo

Autor: Medard
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz więcej uczelni wyższych, zarówno prywatnych, jak również państwowych, proponuje studia prawnicze (kancelaria adwokacka – sprawdź). Konkurują one między sobą w walce o aspirantów.

Zainteresował Cię ten treść?! To przejdź do oferty Pomoc prawna online, by zaznajomić się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Wybierając jedną z nich trzeba jednakże pamiętać, że nie każda zapewnia równe gwarancje jakości edukowania. Jeśli chodzi o tak modny kierunek jakim jest prawo, oferta nauczania różni się zależnie od uczelni. W czasie pięcioletniego nauczania student bada tematy historyczno-prawne, naucza się fundamentów logiki, reguł myślenia prawniczego jak też argumentacji prawniczej a także poznaje kluczowe dyscypliny prawa. W programie studiów założone są też praktyki zawodowe. Mimo, że edukacyjna oferta przedstawia się bogato a syllabusy poszczególnych przedmiotów przyrzekają zaawansowane umiejętności, to trzeba się liczyć z tym, że nauka na wydziale prawniczym daje przede wszystkim wiedzę teoretyczną, natomiast użycia jej w rutynie a również rzeczowych umiejętności żakowie zdobywają dopiero w przyszłości – na aplikacjach prawniczych, w trakcie studiów natomiast – na praktykach, jakie wielu jednostkom trudno pogodzić z obowiązkami na uczelni.

Samo ukończenie uczelni z pewnością wyekwipuje w co niemiara cennych umiejętności oraz wiedzę, aczkolwiek nie zagwarantuje zawodowego sukcesu. Tylko najlepsi kandydaci otrzymają satysfakcjonujące oferty zatrudnienia w czasie trwania prywatnych aplikacji.