Komu przysługuje jak też gdzie można otrzymać bezpłatną pomoc prawną?

Od początku 2016 roku każdy z powiatów spełnia zadanie opłacane z budżetu państwa jakie polega na prowadzeniu punktów udzielających darmowej pomocy prawnej dla fizycznych osób.

strona

Autor: UK Ministry of Defence
Źródło: http://www.flickr.com
bezpłatna pomoc prawna

Autor: niko_stra
Źródło: http://www.flickr.com
Bezpłatna pomoc prawna należy się ludziom jacy korzystają z pomocy społecznej (brany pod uwagę jest okres 12 miesięcy poprzedzających zwrócenie się o użyczenie darmowej pomocy prawnika), posiadającym Kartę Dużej Rodziny, weteranom i kombatantom. Równocześnie jednostkom, które nie mają dwudziestu sześciu lat a także osobom, które skończyły 65 lat. Oprócz tego osobom, jakie w wyniku wystąpienia żywiołowej katastrofy, katastrofy naturalnej ewentualnie awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia albo poniosły duże straty.

Aby uzyskać bezpłatną pomoc prawnika, należy przedłożyć zaświadczenia potwierdzające upoważnienia do korzystania z darmowej pomocy prawnika, na przykład decyzję albo zaświadczenie o przyznaniu zasiłku z pomocy społecznej, ważną Kartę Dużej Rodziny, dokument tożsamości albo też złożyć oświadczenie pisemne o wystąpieniu klęski żywiołowej, klęski naturalnej czy też technicznej awarii.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Darmową pomoc prawną można uzyskać w specjalnie do tego przyszykowanych punktach wyznaczonych a także organizowanych przez Twój powiat (punkty takowe mogą się znajdować m.in. w Starostwach Powiatowych, Powiatowych Ośrodkach Pomocy Rodzinie bądź Miejskich Ośrodkach Wspierania Rodzin).

Założeniem jest, ażeby w każdym powiecie znajdowały się 2 takie punkty, z czego jeden musi być prowadzony przez pozarządową organizację. Pomocy prawnej w wyżej wymienionych punktach udzielają radcy prawni i adwokaci.