Otworzenie sklepu sieciowego to znacząca kwestia, więc upewnij się, że wszystkiego dobrze dopilnowałeś

Uruchomienie sklepiku w sieci może wydawać się łatwe, ale tak naprawdę trzeba dopełnić wielu kwestii, by działać zgodnie z obowiązującym prawem.

Jedną z bardzo istotnych spraw, jakich trzeba w takim wypadku dopilnować, jest regulamin prowadzonego punktu.
Także sklep w sieci potrzebuje regulaminu
klauzule niedozwolone rejestr

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, jeśli chce się uruchomić sklep w sieci, koniecznie trzeba powołać do życia regulamin sklepu internetowego. Każdy punkt handlowy powinien udostępniać taki regulamin, a sprzedaż online bynajmniej nie zdejmuje z nas tego obowiązku.

Czy chcesz może dostać link do strony Porady z zakresy prawa pracy, gdzie czekają na Ciebie kolejne wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Wspomniany regulamin musi być udostępniony na stronie sklepu oraz wyraźnie oznakowany, żeby każdy konsument miał szansę się z nim zaznajomić. W momencie, kiedy potrzebuje się podobnego regulaminu, ale obawia się, że samemu nie podoła się jego stworzeniu, można poszukiwać przygotowanego wzoru w sieci. Taki regulamin najlepiej pokazać prawnikowi, by mieć gwarancję, że działa się zgodnie z przepisami.

Nie zapomnij o klauzulach niedozwolonych
przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle istotne, by stworzyć regulamin, który jest w zgodzie z aktualnymi przepisami, dlatego warto myśleć o klauzulach niedozwolonych. W przypadku, kiedy chciałoby się dowiedzieć, jak wyglądają klauzule niedozwolone rejestr ich odnajdzie się w sieci, w serwisie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (tutaj też znajdziemy klauzule niedozwolone rejestr).

Zapoznając się z rzeczonym rejestrem, uniknie się opublikowania w regulaminie sklepu i w umowach konsumenckich niedozwolonych zapisów. Z racji iż rejestr ten okazuje się całkiem jawny, żaden właściciel firmy nie powinien zasłaniać się jego nieznajomością.