Chcesz sprzedać swoją firmę? Zobacz, jak prawidłowo wycenić jej wartość!

Sprzedaż własnej firmy oczywiście nigdy nie jest dla właścicieli łatwa – niejednokrotnie okazuje się jednakże, że w danym układzie okoliczności nie mamy większego wyjścia.

Równocześnie często zdarza się również, iż właściciel zwyczajnie chce z jakichś przyczyn sprzedać markę.

Czy myślisz, że jest konieczność dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym artykule wiadomości? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę (https://notariuszpokojski.pl/intercyza-jak-uchronic-sie-przed-dlugami-malzonka).

Niezależnie od tego, dlaczego akurat chcesz się pozbyć swojej firmy, oczywiście musisz wziąć pod uwagę mnóstwo czynników dokonując jej wyceny. Jak się konkretnie do tego zabrać?

Wycena Przedsiębiorstwa
Jeśli nie chcesz bardzo stracić ma sprzedaży swej firmy, a jednocześnie pragniesz zawrzeć transakcję dość szybko, wtedy musisz dobrze wycenić swą markę i znaleźć przysłowiowy złoty środek. Pomoże Ci w tym z pewnością wycena firmy zrobiona przez fachowca – on wskaże Ci, które konkretnie składniki majątku Twojej firmy są najwięcej warte, a równocześnie będzie mógł doradzić, co na szybko możesz jeszcze zrobić aby nieco zwiększyć wartość sprzedawanej marki. Zrobiona profesjonalnie wycena firmy na pewno ułatwi Ci podjęcie końcowej decyzji co do jej ceny, a równocześnie da Ci do ręki porządny argument we wszelakich negocjacjach lub rozmowach z potencjalnymi kupcami.
wycena znaku towarowego

Autor: Rikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wyceniaj poszczególne składniki!
Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy osoby profesjonalnie zajmującej się wycenianiem firm, wtedy powinieneś wycenić konkretne składniki majątku. Zwykle mocno przydaje się między innymi wycena znaku towarowego ub innych niematerialnych składników.

Możesz bowiem osobno dokonywać sprzedaży konkretnych składników majątku – jeśli Twoja firma nie jest na razie marką o ogólnopolskim zasięgu, wówczas może okazać się, iż bez wątpienia będzie to znacznie bardziej korzystna dla Ciebie finansowo propozycja.