Zazwyczaj chcemy nie mieć kłopotów z prawem — jednak w pewnych życiowych momentach potrzebny jest prawnik

Najczęściej obowiązek znalezienia adwokata kojarzy się wszystkim z tym, że nagięliśmy prawo. Jednakże to jedynie stereotyp.
Na różnych filmach adwokaci zazwyczaj są zatrudniani, gdy bohaterowie wpadają w poważne tarapaty.

adwokat

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
To zbudowało w świadomości większości Polaków błędną myśl, że adwokat kojarzyć musi się negatywnie. To bardzo krzywdzące przeświadczenie. Adwokat (kliknij tutaj dobry adwokat w szczecinie) zwykle pracuje przy bardzo istotnych sprawach, jednak nie zawsze bywają to sprawy karne. Najczęściej zatrudniamy adwokata, kiedy chcemy się rozwieść albo przeprowadzić majątek na siebie. Prawnicy są jak doktorzy — nie istnieje jeden od wszystkiego. Specjalizują się oni w oddzielnych dziedzinach prawa. Więc innego prawnika powinniśmy zatrudnić, kiedy pragniemy ustalić z eks mężem opiekę nad dziećmi, a innego, gdy będziemy mieli zamiar zweryfikować umowę biznesową lub o prawach autorskich. Sprawdzonych profesjonalistów trzeba szukać w sieci. Tam na pewno będzie można poczytać opinie ich poprzednich klientów. Nie będą oni oszukiwać (ponieważ nie mieli w tym interesu), więc na podstawie tych rzetelnych informacji będziemy mogli dokonać wyboru. Z adwokatem trzeba się umówić na spotkanie w jego kancelarii, żeby zaznajomić go ze sprawą. Trzeba wtedy wziąć ze sobą wszelkie dokumenty, które pozwolą mu zapoznać się z sytuacją.

To niezwykle istotne. Nasza pamięć nie jest idealna i mogą nam się pomylić na przykład daty. Dla sądu to ważne, więc prawnik będzie musiał wszystko skrupulatnie przejrzeć.