Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: pracownicy

pracownicy

Które etapy włącza kurs BHP dla przyszłych pracowników w jednostce?

Warsztaty z obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy to obowiązkowy szczegół szkoleniowy w każdej jednostce. Do takiego szkolenia powinni przystąpić, przed dopuszczeniem do realizowania pracy, nowo zatrudnieni pracownicy, żacy odbywający wprawę żakowską w danej firmie, uczniowie szkół profesjonalnych odbywający praktykę profesjonalną, a dodatkowo stażyści i postaci w pokrewnej pozycji.
Read More

Zakładając swoją firmę warto zastanowić się o współpracy z rachunkowym

Aktualnie mnóstwo ludzi kusi się na otwieranie swojej firmy. Jest to niesłychanie pozytywne zjawisko, które sprzyja rozkwitowi gospodarki całego państwa. Nie da się jednak ukryć, że z zakładaniem firmy łączy się wiele aspektów prawnych, które wielokrotnie zniechęcają sporo ludzi. Z pewnością trzeba się z nimi uporać, aby móc legalnie prowadzić działalność i istnieje wiele pomysłów, jakie są kapitalną pomocą dla młodych biznesmenów.
Read More

Dźwigi dostosowane do transferowania na rozmaite miejsca pracy

Wszelki proces budowlany wymaga podnoszenia, oraz przesuwania ciężarów w ograniczonym zasięgu. Działania te wykonalne są dzięki użyciu rozmaitego typu urządzeń transportowych. Przyrządy te są uznawane za maszyny mogące stwarzać szczególne zagrożenia ze względu na prawdopodobieństwo upadku z wysokości, albo przyciśnięcia przenoszonych materiałów i osób, dlatego większość z nich podlega ponadplanowym przeglądom i odbiorom pełnionym przez kontrolerów Urzędu Dozoru Technicznego.
Read More

Modelowanie procesów biznesowych – dowiedz się, jak działa Twój biznes

Łatwe poruszanie się po niezwykle prędko zmieniającym się świecie usług biznesowych nie należy do spraw łatwych. Zatem aby jak najefektywniej odnosić sukcesy we swoim przedsiębiorstwie, właściwym pomysłem jest tzw. zarządzanie przez cele.
Read More

Dlaczego należy regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. umiejętności miękkich

Doradcy zawodowi, jak również i menedżerowie są zgodni w jednej kwestii, a mianowicie: systematycznie odbywane kursy podnoszą kwalifikacje podwładnych, a ich motywacja w pracy znacznie wzrasta, co oczywiście nie pozostaje bez żadnego znaczenia dla przedsiębiorstwa, w którym pracują. Ta zasada dotyczy zarówno pracowników siedzących za biurkiem, jak i rzemieślników pracujących w halach zakładowych. Dokształca się zarówno kadra zarządzająca, jak i zwykli pracownicy.
Read More

Szkolenia z obszaru Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz usługi księgowe

Jeśli czegoś poszukujemy to powinno się wpisywać miasto

Czasem dzieje się tak, że na czymś się nie znamy i wówczas poszukujemy specjalisty w konkretnej kategorii, tak by mieć pewność, że w odpowiedni sposób będzie zajmował się on wszystkimi kwestiami związanymi z prowadzeniem firmy w konkretnej dziedzinie. Kolejnym przypadkiem musimy przeprowadzić szkolenia, do których nie posiadamy uprawnień oraz wtedy też musimy szukać kogoś przyuczonego w tej kwestii.
Read More

Obmyślasz otwarcie swego hotelu? Zatroszcz się o gustowną i komfortową odzież dla zatrudnianych pracowników!

Osoby zatrudnione w hotelach i restauracjach mają ciągły kontakt z obsługiwanym klientem, co powoduje, że muszą wyglądać nienagannie i elegancko. Obowiązkiem przełożonego nadzorującego ich pracę staje się zagwarantowanie im dobranej do danego stanowiska odzieży, która będzie odznaczała się nie tylko wysoką estetyką, lecz również okaże się rzeczywiście komfortowa.
Read More

Przed podjęciem decyzji o wybraniu kursu, warto przeprowadzić rozważanie wymagań w tym obszarze

Dokształcaniem można określić każdą formę rozwijania pracownika, której ideą jest podniesienie poziomu jego umiejętności potrzebnych do realizowania zadań na jego obecnym, lub też przyszłym stanowisku pracy. Wielość etapów związanych z organizacją i prowadzeniem procedur przetargowych, do tego bardzo często wchodzące nowe przepisy prawa oraz zmieniające się orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, wymaga ciągłego pogłębiania i odświeżania posiadanej wiedzy.
Read More

Księgi rachunkowe powinny się zgodzić Zerknij na najnowsze aktualizacje w prawie i podatkach

Powinniśmy trzymać pod kontrolą dużo pism

Kiedy prowadzimy działalność, to musimy poświęcać uwagę na dużo spraw, które związane okazują się być z opłatami na rzecz pracowników i instytucji państwowych. Przez to tak ważne jest to, aby okazać się być na bieżąco z przeróżnymi zmianami oraz odpowiednio je wprowadzać w życie, gdyż tylko wówczas możemy mieć pewność, że wszystko się będzie zgadzało.
Read More

Ocena 360 stopni jako naczelna ocena pracowników

Od wielu lat pracownicy podlegają kontroli. Kiedyś stosowano do tego celu ścisłe zasady, a praca przeprowadzana była pod ostrym nadzorem przełożonych. Obecnie, aby dowiedzieć się na ile efektywnie pracujemy stworzone zostały różnorakie techniki oceny. Ocena pracownicza pomoże przełożonemu dokonać właściwej selekcji, ale również dać nagrody liderów i dobrze ich motywować.
Read More

Biuro w firmie|Przestrzeń biurowa w firmach

Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, a później następne – wszystkie mają miejsce w jakimś biurze. Dość często w związku ze stresem nie zwracamy uwagi na to, jak dane biuro zostało urządzone. Jednak, gdy dostajemy pierwszą pracę i własne biurko przy, którym mamy pracować, to patrzymy uważnie na to, w jakim miejscu pracujemy. Bywa, że miejsce naszej pracy raczej nas przytłacza niż motywuje do efektywnej i przyjemnej pracy, ale cóż nie ma, co narzekać, bo mogliśmy trafić gorzej. Ale prawda jest taka, że czasem warto coś zmienić. Wiadomo, że najpierw trzeba porozmawiać z szefem, ale nie ma, co się krępować. Wiadomo, że biuro i firma to dwa nierozłączne elementy. Nieważne czy sprzedajemy coś przez Internet, czy klienci odwiedzają nasze biuro. To jak wygląda nasze biuro poza tym, że ma wpływ na klientów, wpływa zwłaszcza na samych pracowników. Dlatego biuro musi być odpowiednio zaaranżowane i wyposażone we wszelkiego rodzaju potrzebne akcesoria, które ułatwią pracę.
Read More

Najważniejsze informacje o systemach transportowych, które są używane w przemysłowych zakładach

W wielu magazynach i produkcyjnych przedsiębiorstwach jest potrzeba transportowania materiałów czy surowców. Może to być na przykład po dostarczeniu zakupów, kiedy należy je zawieźć na miejsce składowania, albo dostarczenie ich do produkcji. W niejednym przypadku takimi sprawami zajmuje się załoga, czy to ręcznie czy przy pomocy różnych narzędzi przewiozą co potrzeba. Lecz w wielu przypadkach dużo bardziej wygodne i szybsze będzie wykorzystanie specjalnych urządzeń do transportu.Współcześnie w przemyśle wykorzystuje się ich dużo rozmaitych rodzajów, zależnie od potrzeb i oczekiwań.
Read More

Szkolenia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy mogą także odbywać się po angielsku dla obcokrajowców nie znających polskiego

Dzisiaj wiele spółek zatrudnia osoby pochodzące z różnych państw. Powinny oni tak jak wszyscy pracownicy odbyć obowiązkowe szkolenie BHP. Na szczęście dzisiaj to nie jest żaden kłopot, bo fachowców w takiej dziedzinie prowadzących lekcje po angielsku jest niezwykle dużo.
Read More