Obmyślasz otwarcie swego hotelu? Zatroszcz się o gustowną i komfortową odzież dla zatrudnianych pracowników!

Osoby zatrudnione w hotelach i restauracjach mają nieustanny kontakt z obsługiwanym klientem, co sprawia, że powinny prezentować się nieskazitelnie i elegancko. Obowiązkiem przełożonego nadzorującego ich pracę okazuje się zagwarantowanie im dostosowanej do zajmowanego stanowiska odzieży, jaka będzie odznaczała się nie tylko wysoką estetyką, lecz również będzie nad wyraz komfortowa.

W hotelu

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu odzież dla pracowników hotelu jest tak istotna?Hotele zatrudniają rozległą kadrę pracowniczą, zatrudnienie podejmują tu recepcjoniści, pokojówki, kucharze, kelnerzy, jak również menedżerowie i pozostali specjaliści. Wszyscy pracownicy – w mniejszym bądź większym stopniu – mają kontakt z klientem i pozostają do jego dyspozycji. To naturalne zatem, że pracownicy hotelu muszą prezentować się nienagannie i bardzo elegancko, czyniąc na przybywających do hotelu gościach wspaniałe wrażenie.

Wejdź na ten odnośnik oraz zobacz więcej (http://libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/) bardziej precyzyjnych danych odnoszących się do prezentowanego tutaj artykułu. Na pewno jest on niezwykle atrakcyjny.

Stanowią oni tak jakby wizytówkę tego obiektu, a ich wizerunek świadczy o tym, jak hotel jest zagospodarowany.

Jak powinna prezentować się odzież dla hoteli?Różne miejsca pracy zobowiązują do zastosowania różnych projektów odzieży, jednakże warto zachować garderobę całej kadry w zbliżonym stylu (czytaj tutaj więcej). W przypadku recepcji i obsługi kelnerskiej sprawdzają się eleganckie spódnice i spodnie, łączone z gustowną koszulą oraz kamizelką. Osoby zatrudnione w kuchni muszą otrzymać uniform kucharski wraz z odpowiednim nakryciem głowy i obuwiem, a pokojówki zajmujące się obsługą pokoi hotelowych – komfortowe, a zarazem ładne mundurki. Komplety garderoby zamawiane dla wybranych pracowników można powiązać jednym charakterystycznym detalem, choćby logo hotelu wyhaftowanym na kieszonce.

Nie tylko estetyczna, ale również komfortowa
Obecnie propozycja odzież dla personelu hotelowego i gastronomii jest bardzo szeroka, niemal w każdym mieście natrafimy na firmy specjalizujące się w projektowaniu uniformów służbowych. Czy to Katowice, Kraków czy Gdańsk – bez problemu natrafimy na rozmaitą ofertę, która pomoże nam wybrać optymalne stroje dla obsługi otwieranego obiektu. Nie można zapominać, że odzież, w której pracownicy wykonują swoje obowiązki, musi być nie tylko ładna i elegancka, ale też komfortowa. Poszczególne elementy nie mogą ograniczać ruchów, okazać się zbyt obcisłe lub luźne, gdyż wygląda to naprawdę nieładnie. Warto dopilnować również, by komplety były uszyte z dobrej jakości tkaniny, która nie zniszczy się pod wpływem prania i nie traci koloru.