Ocena 360 stopni jako naczelna ocena pracowników

Od dawna już pracownicy podlegają kontroli. Ówcześnie praktykowano na ten cel surowe zasady, a praca przeprowadzana była pod ostrym nadzorem szefów. Obecnie, aby dowiedzieć się na ile efektywnie pracujemy opracowane zostały różne modele oceny. Ocena pracownicza ułatwi przełożonemu dokonać odpowiedniej selekcji, ale także nagradzać liderów i odpowiednio ich motywować.

Wśród najpowszechniejszych a zarazem tych najlepszych metod mieści się technika, a w sumie ocena 360 stopni. Chodzi w niej o badanie całkowitego otoczenia członka zespołu i w ten sposób dokonywana jest jego analiza. Ten rodzaj kontroli zaliczany jest do nadzwyczaj rzeczowych, bo nagromadzone dane pochodzą nie tylko od samego ocenianego, ale też jego partnerów, kolegów, a nawet klientów, z jakimi miał do czynienia. Badanie to dostarcza więc dużo wskazówek odnośnie wiedzy ocenianego i daje bardziej go zmotywować znając opinie na jego temat ze źródeł z zewnątrz. Współpracownicy mają możliwość wypowiedzieć się na temat badanego dostarczając informacje na temat jego określonych zachowań w pracy, sam badany, z kolei ma możliwość własnej samooceny, co także pomaga mu zrekompensować swoje ewentualne ujmy w postępowaniu.

Autor: materiały prasowe

Sama ocena 360 stopni () wpływa także na zaspokajanie oczekiwań pracowników oraz ogólnej organizacji, bo mierzy postępy pracy oraz daje wyobrażenie wszelkich uchybień. To zdaje się być istotą główną do zarządzania zdrowego, silnego a także sprawnego zespołu. Znalezienie błędów pomoże bardziej zmotywować grupę i sprawić, że będą bardziej pochłonięci i zintegrowani z firmą.

W dzisiejszych czasach zdaje się istotną sprawą, by pracownicy nie byli tylko robotem do realizowania planów ilościowych.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na opisywane zagadnienie – odwiedź (http://apogit.pl/) wszystko, co Cię interesuje na zbliżony temat.

Dziś kładzie się olbrzymi nacisk na jakość wykonywanych zadań. By dostać to całkowicie należy o nich zadbać. To, czego nie mają i jak odnajdują się w pracy pomoże rozwikłać właśnie Ocena pracownicza (). Oczywiste, że skupia ona też uwagę na rezultatach pracy danej jednostki, bo to przecież jest równie istotne.