Chcesz ekspresowo i dobrze rozliczyć podatki za rok 2015?

Sposobów rozliczenia podatku jest kilka. Tylko nasz wybór, czy chcemy zlecić to komuś innemu, czy policzyć sobie PIT samemu – w klasycznej, papierowej formie lub drogą elektroniczną. Każdy sposób jest dobry, dlatego zdecydujmy się na ten, jaki będzie nam najbardziej pasował i który da nam pewność, iż nasz PIT został złożony poprawnie.

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy poprawnie policzymy sobie PIT, możemy iść do biura rachunkowego lub do samodzielnej, zaprzyjaźnionej księgowej. Rozliczenie prostego PIT-u to koszt około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, najwyżej pół godzinki. Rozliczony dla nas PIT biuro rachunkowe może (po wcześniejszym podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej przesłać bezpośrednio do urzędu. Lecz istnieje także możliwość przesłania go jako e-deklaracji, czyli dokumentu elektronicznego, niewymagającego odręcznego podpisu. Kopia dla nas jest dla nas drukowana przez biuro.

Korporacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest ją posiadać, dlatego, że może nam się jeszcze przydać, np. w banku gdy będziemy starać się o kredyt. Jeżeli chcemy rozliczyć PIT sami, możemy pobrać sobie z sieci PIT 2015 program, który jest całkowicie darmowy i wpisywać dane zgodnie z instrukcjami, uzupełniając poszczególne rubryki. Najczęściej jest to dość proste i nie przysparza większych problemów. Formularz PIT uzupełniony elektronicznie także możemy wysłać od razu do systemu urzędów skarbowych, a kopię dla nas sobie wydrukować. Pamiętajmy o tym, że możemy odliczyć 1% podatku na instytucje charytatywne albo instytucje pożytku publicznego.

Jeżeli masz pewność, że informacje na przedstawiany wątek okażą się dla Ciebie użyteczne, to wejdź na proponowany wpis (http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyna/flash-cures-maszyn-automatycznych/), który niewątpliwie takie wiadomości posiada.

Jeżeli dostaliśmy płytę taką jak „PIT 2015 program” jako gratis do prasy lub przy okazji akcji promocyjnej, możemy mieć pewność, iż KRS jednostki, od której ją otrzymaliśmy, znajduje się w polu jednego procenta. Wybierzmy instytucję, której chcemy pomóc świadomie, aby nie zdecydować się na przypadkową instytucję wyłącznie z tej przyczyny, iż już jest umieszczona w deklaracji podatkowej – Paragoner.pl

Jeśli tylko nie pozostawimy złożenia deklaracji na ostatni moment, nawet większe błędy można skorygować. Dobrze jest zrobić to szybciej i nie odkładać tego na ostatni dzień kwietnia, by uniknąć awarii i przeciążenia systemu czy kolejek w przy okienku.