Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: termin

termin

Jakiego rodzaju błędy robione są podczas wypełniania pitu? Jak się okazuje najprostsze

Badania to potwierdzają, iż wiele osób bardzo dobrze radzi sobie z wypełnieniem deklaracji podatkowej, niektórzy jednakże mają problem. Robią te same błędy, więc wypełnienie pitu należy powtórzyć
Read More

Opcje – niezaprzeczalnie jedne z najpopularniejszych instrumentów finansowych na obecnym rynku

Opcje stanowią bez wątpienia jedne z najbardziej interesujących „narzędzi” spotykanych aktualnie na rynku finansowym. Nierzadko są nazywane pochodnymi, bowiem ich cena zależy od wartości innego aktywa, inaczej mówiąc instrumentu bazowego.
Read More

Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z cechami inwestycji.
Konto oszczędnościowe odróżnia się od lokaty tym, że kwotę która znajduje się na nim w każdym momencie można powiększyć, bądź pomniejszyć o dobraną sumę.
Read More

Kancelaria – czym właściwie jest? Co rozumiemy pod tym pojęciem? Co należy wiedzieć?

Kancelarią jesteśmy w stanie określić każdy samodzielny urząd lub instytucję, która wytwarza własną dokumentację. Zarówno na etapie formalnym, lecz również merytorycznym. Nie ma jednakże jednej definicji kancelarii, jeżeli odniesiemy tego typu pojęcie do archiwalnej terminologii.
Read More

Czy już odnaleźliśmy program na PIT-y 2017?

Przy rozpoczęciu każdego roku kalendarzowego, niezbędne będzie złożenie dokumentów z dochodu za miniony rok. Należy powiedzieć jak to uczynić i do kiedy będziemy mieli czas, tak byśmy nie musieli przedkładać korekty, ani opłacać najmniejszych kar.
Rozliczenie PIT 37 powinno być przygotowane niesamowicie skrupulatnie
Read More