Konto oszczędnościowe jako rachunek z własnościami lokaty

Konto oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z cechami lokaty.
Konto oszczędnościowe różni się od inwestycji tym, że sumę która znajduje się na nim w dowolnym momencie wolno powiększyć, czy też zmniejszyć o odpowiednią kwotę.

sprzęty

Autor: rodtuk
Źródło: http://www.flickr.com
seniorzy

Sama lokata nie zapewnia tej możliwości. Finanse są zamrożone na ustalony z bankiem okres.
Konto oszczędnościowe Zośka PRO Idea Bank jest oferowane takim osobom, które rozporządzają sporym kapitałem, a równolegle utrzymują relatywnie wysokie saldo na głównym rachunku. Ta kategoria oszczędnościowego konta proponuje oprocentowanie promocyjne na poziomie 2,25% w skali roku, z co miesięczną kapitalizacją procentów. Trzeba jednak spełniać należyte warunki. Konto oszczędnościowe ma tę wartość, że jego posiadacz posiada wolny dostęp do pieniędzy. Jeśli tylko okaże się, że potrzebujemy jakiejkolwiek gotówki, możemy ją wypłacić z takiego konta w każdym momencie, bez konsekwencji. W przypadku lokaty przy uprzedniej wypłacie funduszy potrącane są jakiekolwiek zarobione profity. Na koncie oszczędnościowym od momentu głównej wpłaty gotówki pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) podlegają oprocentowaniu. Można w każdej chwili powiększać kwotę, która jednocześnie dostarczy większe zyski. Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest podobne do tych umieszczonych na lokacie.
Taki sposób oszczędzania polecany jest osobom zdyscyplinowanym, zdeterminowanych do oszczędzania.

Ma tę zaletę, że przelewy nie są konieczne takie same w dowolnym miesiącu. Oprócz tego właściciel konta ma gwarancję, że w razie potrzeby bez następstw będzie mógł zrealizować odłożone pieniądze.