Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: program

program

wykorzystujemy różne rozwiązania bankowe do dysponowania własnymi finansami

W obecnych czasach do dysponowania własnymi finansami wykorzystujemy różne rozwiązania bankowe, które dają nam możliwość przechowywać środki, odkładać, pozyskiwać nadprogramowe fundusze lub po prostu zarabiać
Read More

Jak dużo zalet ma elektroniczny obieg faktur w porównaniu z typową rejestracją dokumentów.

Typowy obieg faktur zakupowych w firmie często rodzi wiele różnego rodzaju problemów. W pierwszej kolejności wymaga dość sporej pracy osób z kilku działów, lecz również jest czasem powodem dużego zamieszania. Faktury przychodzą do firmy różnymi drogami. Część z nich może być dostarczana razem z towarem do działu zakupów albo magazynu, część przychodzi listownie do sekretariatu, a część może dostać księgowość bezpośrednio na maila. Takie zróżnicowanie miejsc powoduje, że dokumenty zaczynają często wędrować bez potrzeby między działami, czasami giną i tak naprawdę jest z nimi sporo zamieszania.
Read More

Krok po kroku. Jakim sposobem rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu

Ogonki w urzędach skarbowych pod koniec kwietnia potrafią przerażać. Jest metoda, aby je ominąć. Swe zeznanie podatkowe można oddać przez internet. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się elektroniczną drogą.
Read More

Czy wiemy, że pit online mamy szansę wypisać?

Obecność komputerów w naszym życiu sprawiła, że wiele spraw mamy szansę zrobić prędzej, wiele pism możemy przesłać za pomocą poczty elektronicznej, zamiast jeździć do urzędów i stać w kolejkach. Co więcej, to właśnie dzięki komputerowym programom większość tych pism możemy sami wypisać, bo w razie popełnienia jakiegoś błędu komputer od razu nas o tym powiadomi.
Read More

Badania marketingowe z udziałem tajemniczego klienta

Kilkanaście lat łączymy badania marketingowe mystery shopping i testy zadowolenia konsumentów w zespół splatających się usług i korzyści. Pracujemy dla największych marek, wdrażając kompleksowe testy jakości obsługi klienta. Każdego miesiąca wykonujemy tysiące analiz Tajemniczy Klient, badania norm obsługi, analiz kanałów komunikacji, badań mystery shopper konkurencji, pozwalających na porównanie przedsiębiorstwa, by poznać ich silne i słabe strony, a także szanse i ryzyka na tle rynkowych rywali.
Read More

Zobowiązanie podatkowe, zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wystawianie faktur – istotne informacje

Obowiązek podatkowy nałożony jest na wszelką osobę, jaka sprzedaje jakieś towary czy usługi w ramach kierowanej działalności gospodarczej. Przepisy podają, że obowiązek podatkowy wyniknie w momencie zrobienia usługi albo dokonania dostawy artykułów. Przedsiębiorca zdoła także dostać część zapłaty (dopiero później całość), w takim przypadku także mówimy o obowiązku podatkowym.
Read More

Faktury i proces ich ogarniania – Zobacz poniższy tekst

Każda firma musi wystawiać faktury, a są takie firmy, które zajmują się w szczególności fakturami innych firm, są to między innymi biura rachunkowe. Osoby, które tam pracują są często zmęczone przepisywaniem danych z faktur. Bo jasne jest, że w dzisiejszych czasach wszystko powinno być wrzucone do komputera. Elektroniczna baza jest niezbędna firmom.
Read More

Stawki podatkowe mają możliwość okazać się przeróżne

Kiedy do obliczeń różnych wartości związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, nie pragniemy kupować żadnego, profesjonalnego programu komputerowego, to musimy się rozglądać za takimi programami ogólnodostępnymi w internecie. Nie mniej wówczas musimy posiadać pewność, że będą one dobrze działały i że na bieżąco będą w nich wprowadzane odpowiednie zmiany, odnoszące się do aktualnych uzgodnień.
Read More

Instalacje dzięki którym dział księgowy firmy ma szansę wykonywać obowiązki bez przeszkód.

Dzisiaj w zasadzie w każdym obszarze, kiedy chodzi o wykonywanie obowiązków biurowych konieczne w użyciu jest zastosowanie różnych programów za pośrednictwem których pojawi się możliwość ulepszyć wyniki konkretnych osób zatrudnionych odpowiedzialnych za idealne działanie firmy na poziomie instytucji.
Read More

Dobieramy program lojalnościowy

Każde dokonywane analizy pokazują, że uzyskanie przez firmę świeżego klienta jest najczęściej sporo droższe aniżeli zachowanie klienta już posiadanego. W związku z tym niezmiernie znaczące jest dla wszystkich inwestorów dbałość o własnego klienta. Istnieje sporo znanych sposobów pomagających w utrzymaniu klienta.
Read More

W jaki sposób uruchomić sklep online – podstawowe informacje

Z biegiem czasu ludzie coraz to bardziej cenią komfort płynący z nowoczesnych rozwiązań wyręczających tradycyjne czynności. Po dniu pracy człekowi zwyczajnie nie chce się czasami wychodzić z domu.
Read More

Odpowiednie rozwiązania dla firm

Prowadzenie przedsiębiorstwa to nie lada wyzwanie. Będziemy musieli się trochę pomęczyć, żeby wszystko szło zgodnie z jakimkolwiek planem rozwoju. Jednak należy również pamiętać, że odpowiednio zarządzana firma to taka, której szef wie, że powinien wykorzystywać różnego typu dostępnych narzędzi na rynku. Na sto procent powinniśmy włączyć do nich ibm cognos express, czyli program pozwalający na sensowne gromadzenie, przetwarzanie i przeanalizowanie informacji i raportowanie wykazanych wniosków.
Read More

Programy do składania deklaracji podatkowych online

Już wkrótce znowu, jak każdego roku jesteśmy zmuszeni rozliczyć się z US. Najlepiej zrobimy to z pomocą programu, jaki pozwoli nam nie tylko poprawnie wypełnić PIT, ale również wysłać go elektronicznie do Urzędu Skarbowego.
Read More

Rozliczenie oświadczenia podatkowego przez Internet

Powszechny dostęp do Internetu pozwala na sporo wygód, do których zalicza się szansę wykonania wielu spraw w formie elektronicznej na odległość. W wirtualnej rzeczywistości można robić zakupy, obsługiwać konto bankowe, płacić rachunki, a dzięki przyszykowanej przez nas aplikacji dopuszczalne jest również rozliczenie PIT przez internet. Taka ewentualność pozwoli Państwu na zaoszczędzenie drogocennego czasu i nerwów, które są powiązane z manualnym uzupełnianiem deklaracji podatkowych albo potrzebą oczekiwania w kolejkach na poczcie, czy w Urzędzie Skarbowym.
Read More

Jakie elementy będą konieczne do przygotowania efektywnej kampanii wyborczej?

osoby, które posiadają aspirację zostać politykiem, powinni posiadać do tego właściwe predyspozycje. Tyczy się to osobowości i znajomości nauk politycznych i ludzi, którzy już funkcjonują w jako politycy.
Ścieżka kariery politycznej nie jest ani łatwa, ani szybka.
Read More

Czy warto studiować nauki prawnicze?

Maturzyści teraz gorączkowo rejestrują się na uczelnie. Nauki medyczne, inżynieria, dziennikarstwo? Nie masz pojęcia które studia wyselekcjonować?
A może studiować prawo? Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze prawniczych studiów, przemyśl to gruntownie.
Read More

Jak prędko i bezproblemowo wypełnić pit? O jakich kwestiach jednocześnie warto pamiętać?

Co roku każdy z nas powinien wypełniać deklarację podatkową, czyli pit. Nie za bardzo to lubimy, ponieważ wiążę się to z wizytą w skarbówce Stop! Tak było w przeszłości, dzisiaj możemy skorzystać z pit online. Jedno na pewno się nie zmieniło, bo nie za bardzo lubimy to robić, lecz dzisiaj łatwiej złamać swoją niechęć, gdyż dzięki sieci robimy to szybko i we własnym domu. Żegnajcie więc kolejki w skarbówce, rozliczenie pitu nigdy wcześniej nie było tak bezproblemowe.
Read More