Krok po kroku. Jakim sposobem rozliczyć PIT bez wychodzenia z domu

Kolejki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią przerażać. Jest metoda, ażeby je ominąć. Swe zeznanie podatkowe możesz złożyć przez internet. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie ośmiela do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy chętnie korzystają z owej możliwości. Do osiemnastego kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło powyżej pięć mln e-PIT-ów! Resort liczy jednak na jeszcze lepszy wynik – przez sieć chce w bieżącym roku nagromadzić aż siedem mln zeznań fiskalnych rozliczanie pit przez internet. By rozliczyć się przez internet, trzeba wejść na witrynę finanse.mf.gov.pl oraz odnaleźć na pasku na górze strony „PIT”. Kiedy w nią wejdziemy, selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy z kolei w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się spis wszystkich programów, jakie musimy zainstalować na pececie, ażeby rozliczyć się on-line.

Jeżeli pragniesz być na bieżąco w tym zagadnieniu, to przyda Ci się najnowsza publikacja (https://mocnestronynaturalnie.com/o-nas/). Znajdziesz ją pod wskazanym tutaj linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, z przyjemnością na nie odpowiemy!

W ten sposób rozliczanie pit przez internet będzie bardzo proste. Gdy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym komputerze, należałoby zapoznać się z jego instrukcją obsługi, w której dokładnie opisano, jak posługiwać się programem od chwili jego instalacji aż po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o rozliczenie pit online 2016, można złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT-36L, PiT- 39, PiT-19a rozliczenie pit online 2016. W aplikacji „e-Deklaracje Desktop” trzeba więc wybrać stosowny Druk jak też starannie go wypełnić.

Na koniec należałoby zaznaczyć, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy pragną rozliczyć się przez internet, lecz na którymkolwiek z etapów napotkają komplikacje. Dla podobnych osób działa infolinia, na jaką namiary można znaleźć w „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.