Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawa

prawa

Niezwykle przydatne porady prawników oraz strony internetowe, które mogą pomóc rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Niejednego z nas może spotkać sytuacja, kiedy trzeba będzie skorzystać z pomocy prawnika lub udać się do sądu. Porady prawników mogą być niezwykle przydatne w wielu przypadkach, warto więc czasami z nich korzystać, by ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.
Read More

Kiedy potrzebny jest adwokat?

Prawie każdemu z nas prędzej, czy później może być niezbędne wsparcie ze strony adwokata. Przypadki są różne, od zwykłych konfliktów z chlebodawcą, aż po kłamliwe oskarżenia, gdzie nieodzownością będzie efektywna obrona, by nie ponieść odpowiedzialności za cudze pomyłki.
Przypatrzmy się zatem temu zagadnieniu troszeczkę bliżej, by przekonać się, w jaki sposób współdziałać z adwokatem, ażeby osiągnąć odpowiednie rezultaty współpracy.
Read More

Sprawunki w sklepie www to radość, nie zapomnij jednak, żeby przeglądać regulamin każdej strony online

Coraz więcej ludzi korzysta z dostępu do internetu. Aktualnie posiadamy go niemal wszędzie – bezpłatne Wi-Fi dostępne jest w sercu większych miejscowości, w centrach handlowych oraz w naszych domach.
Read More

Jaka jest nowa oraz interesująca oferta oferowana przez dużo dobrych urzędów prawniczych?

Z usług proponowanych przez kancelarię adwokacką korzystają wszystkie te osoby, które w wyniku życiowych spraw stanęli przed przymusem uzyskania profesjonalnej pomocy mecenasa.
Read More

O jakich rzeczach warto wiedzieć tworząc regulamin sklepu internetowego? Czy tego typu regulamin można kupić?

Zakładając własny interes w sieci należy wiedzieć o paru kwestiach. Jedną z tego typu kwestii jest regulamin sklepu. O jakich rzeczach trzeba wiedzieć?
Po pierwsze, tego typu dokument musi być jasny. Czytając tego typu regulamin, ten kto dokonuje zakupu powinien dojść do wniosku, że jesteś godnym zaufania sprzedawcą.
Read More

Prawo do własności intelektualnej – definicje, aspekty prawne, możliwości ochrony

Własność intelektualna jest definiowana jako wytwór ludzkiego umysłu. Jej częścią jest własność przemysłowa, która związana jest z gospodarką oraz własność, która jest jako przedmiot praw autorskich, czyli prac literackich czy artystycznych. Uwagę skupmy jednak na tym, czym jest własność przemysłowa oraz na rozróżnieniu między pojęciami wzór użytkowy a wzór przemysłowy.
Read More

W wszystkich państwach prawa karze się przestępstwa – też te finansowe wymierzone w ogólne dobro wszystkich mieszkańców

W naszym kraju, tak jak i w pozostałych państwach prawa, stworzono kilka różnych kodeksów karnych, które stwarzają granice swobód obywatelskich.
Read More