Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawa

prawa

Niezwykle przydatne porady prawników oraz strony internetowe, które mogą pomóc rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Niejednego z nas może napotkać sytuacja, w której trzeba będzie skorzystać z porady prawnika albo udać się do sądu. Porady prawnicze mogą być bardzo przydatne w wielu przypadkach, powinniśmy więc czasem z nich korzystać, aby ułatwić sobie rozwiązanie wielu problemów.
Read More

Kiedy potrzebny jest adwokat?

Praktycznie każdemu prędzej, bądź też później w życiu może się okazać konieczne wsparcie ze strony prawnika. Przypadki są różne, od zwyczajnych sporów z chlebodawcą, aż po kłamliwe oskarżenia, gdzie koniecznością będzie skuteczna obrona, aby nie ponosić odpowiedzialności za cudze pomyłki.
Przyjrzyjmy się zatem temu zagadnieniu troszkę bliżej, by przekonać się, jak współdziałać z prawnikiem, aby uzyskać odpowiednie rezultaty kooperacji.
Read More

Sprawunki w sklepie www to radość, nie zapomnij jednak, żeby przeglądać regulamin każdej strony online

Zdecydowanie więcej osób korzysta z dostępu do internetu. W chwili obecnej posiadamy go niemal wszędzie – bezpłatne Wi-Fi dostępne jest w centrum większych miast, w galeriach handlowych i w naszych domach.
Read More

Prawo do własności intelektualnej – definicje, aspekty prawne, możliwości ochrony

Własność intelektualna jest określana jako dzieło naszego umysłu. Jej fragmentem jest własność przemysłowa, która ma związek z działaniami gospodarczymi oraz własność, którą określa się jako przedmiot praw dotyczących autorstwa, czyli dzieł literackich czy artystycznych. Koncentrację zbierzmy jednak na tym, czym jest własność przemysłowa oraz na różnicy pomiędzy pojęciami wzór użytkowy a wzór przemysłowy.
Read More

Jaka jest nowa oraz interesująca oferta oferowana przez dużo dobrych urzędów prawniczych?

Z usług proponowanych przez kancelarię adwokacką korzystają wszystkie te osoby, które w wyniku życiowych spraw stanęli przed przymusem uzyskania profesjonalnej pomocy mecenasa.
Read More

O jakich rzeczach warto wiedzieć tworząc regulamin sklepu internetowego? Czy tego typu regulamin można kupić?

Zakładając własny interes w sieci należy wiedzieć o paru kwestiach. Jedną z tego typu kwestii jest regulamin sklepu. O jakich rzeczach trzeba wiedzieć?
Po pierwsze, tego typu dokument musi być jasny. Czytając tego typu regulamin, ten kto dokonuje zakupu powinien dojść do wniosku, że jesteś godnym zaufania sprzedawcą.
Read More

W wszystkich państwach prawa karze się przestępstwa – też te finansowe wymierzone w ogólne dobro wszystkich mieszkańców

W naszym kraju, tak jak i w pozostałych państwach prawa, stworzono kilka różnych kodeksów karnych, które stwarzają granice swobód obywatelskich.
Read More