Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawa

prawa

Kiedy potrzebny jest adwokat?

Prawie każdemu z nas prędzej, bądź też później może być konieczne wsparcie ze strony prawnika. Przypadki są przeróżne, od zwyczajnych sporów z pracodawcą, aż po fałszywe oskarżenia, gdzie koniecznością będzie efektywna obrona, aby nie ponosić odpowiedzialności za cudze pomyłki.
Przyjrzyjmy się więc temu zagadnieniu troszeczkę bliżej, ażeby przekonać się, jak współdziałać z adwokatem, aby osiągnąć odpowiednie efekty kooperacji.
Read More

Niezwykle przydatne porady prawników oraz strony internetowe, które mogą pomóc rozwiązać nasze kłopoty z dziedziny prawa

Niejednego z nas może spotkać sytuacja, kiedy będziemy musieli skorzystać z pomocy prawnika albo udać się do sądu. Porady prawnicze mogą być niezwykle przydatne w wielu przypadkach, dobrze jest więc czasami z nich korzystać, żeby ułatwić sobie rozwiązanie wielu spraw.
Read More

Jaka jest nowa oraz interesująca oferta oferowana przez dużo dobrych urzędów prawniczych?

Ze świadczeń oferowanych przez kancelarię adwokacką czerpią korzyść wszystkie te osoby, które w wyniku życiowych spraw stanęli przed koniecznością zdobycia profesjonalnej porady mecenasa.
Read More

Sprawunki w sklepie www to radość, nie zapomnij jednak, żeby przeglądać regulamin każdej strony online

Bardzo dużo osób korzysta z dostępu do sieci. Obecnie posiadamy go praktycznie wszędzie – gratisowe Wi-Fi dostępne jest w centrum większych miasteczek, w galeriach handlowych i w naszych domach.
Read More

O jakich rzeczach warto wiedzieć tworząc regulamin sklepu internetowego? Czy tego typu regulamin można kupić?

Zakładając własny interes w internecie musimy pamiętać o paru kwestiach. Jedną z tego typu kwestii jest regulamin sklepu. O czym musimy wiedzieć?
Co ważne, taki dokument musi być przejrzysty. Czytając tego typu regulamin, kupujący powinien widzieć, iż jesteś sprzedawcą, jakiemu można zaufać.
Read More

Prawo do własności intelektualnej – definicje, aspekty prawne, możliwości ochrony

Własność intelektualna jest określana jako wytwór naszego umysłu. Jej fragmentem jest własność przemysłowa, która ma związek z gospodarką oraz własność, która jest jako przedmiot praw autorskich, to znaczy dzieł literackich czy artystycznych. Uwagę skupmy jednak na tym, czego dotyczy własność przemysłowa oraz na różnicy pomiędzy pojęciami wzór użytkowy a wzór przemysłowy.
Read More

W wszystkich państwach prawa karze się przestępstwa – też te finansowe wymierzone w ogólne dobro wszystkich mieszkańców

W naszym kraju, tak jak i w pozostałych państwach prawa, stworzono kilka różnych kodeksów karnych, które stwarzają granice swobód obywatelskich.
Read More