Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: patent

patent

Interesuje cię zagadnienie praw autorskich w sieci? Znajdź więc kancelarię patentową

Internet to aktualnie powszechnie dostępne medium, które z jednej strony służy nam jako podstawowe źródło informacji, a z drugiej jest doskonałym miejscem na reklamę bądź sprzedaż różnych produktów. Jednak, zazwyczaj, gdy zakładamy działalność, która będzie funkcjonować także lub tylko w internecie, zastanawiamy się bardzo często nad takimi kwestiami, jak własność przemysłowa i szeroko pojęte prawa autorskie w internecie.
Read More

Do czego jest potrzebna wycena przedsiębiorstw, jakie są najchętniej stosowane metody wyceniania firm.

Sprzedaż dobre rozwiniętego przedsiębiorstwa nie należy do łatwych rzeczy, zwłaszcza że w grę wchodzą czasami naprawdę duże kwoty. Wiadomo, że sprzedawca będzie chciał wziąć jak najwyższą sumę, z kolei kupującemu zależeć będzie na maksymalnym obniżeniu ceny.
Read More

Ochrona znaków towarowych – a więc, tekścik z rodzaju „co?”, „jak?” i „z jakiego powodu?”

Usłyszawszy słówka „ochranianie znaczku towarowego”, pierwsza rzecz co przychodzi do głowy u wielu z nas samych to jakiegoś typu znak na drodze, który to jest obłożony taśmami policyjnymi, lub jakiegoś typu drucikiem kolczastym.
Read More

Co to jest rejestracja znaków towarowych, w jakim miejscu się ją przeprowadza oraz kto mógłby w niniejszym pomóc?

Czy nie namyślasz się, w jaki sposób w obecnych czasach uregulowana jest kwestia własności do niektórych własności intelektualnych? Przykładowo z każdej strony otaczają nas wszelakie promocje, w jakich proponowane okazują się być towary za pomocą przykładowo tak zwanych sloganów reklamowych.
Powinny zostać one łatwe, indywidualne oraz nietrudne do zapamiętania.
Read More