Czy korzystnie dzisiaj studiować prawo? To zależy, ale najbardziej zaradni z pewnością jakoś sobie poradzą

Prawo, obok kierunków medycznych cieszy się statusem jednego z bardziej prestiżowych kierunków studiów. Oprócz tego, istotnym powodem dla jakiego studia te cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich jest roztaczająca się przed nimi wizja uzyskania bardzo dobrze płatnej pracy, czy to przez angaż do już istniejącej kancelarii prawniczej, albo samodzielne jej otwarcie.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Do określonego momentu były to założenia słuszne. W ostatnich latach jednakże sytuacja na rynku prawniczym całkowicie się odmieniła. Po tym jak zaczęło się tzw. otwarcie zawodów prawniczych (przestały istnieć limity angażowanych na aplikacje określone przez korporacje prawnicze) system rozpoczął “produkcję” liczbę prawników znacznie przewyższającą zapotrzebowanie. (Adwokat Knuter) Tak więc coraz częstsze doniesienia o sfrustrowanych absolwentach którzy nie mogą zdobyć pracy w wyuczonym zawodzie. Nowo otwieranie kancelarie trafiają na sporą konkurencję i borykają się z niedoborem klientów, a w końcowym rozrachunku są przymuszane do zlikwidowania przynoszącej straty działalności.

Funkcjonujące natomiast od lat kancelarie również często dość niezbyt dobrze sobie radzą i o przyjmowaniu do nich nowych pracowników nie ma nawet mowy. Gdy więc pomyślimy, że po latach trudnych studiów i wieloletniej aplikacji perspektywa oczekiwania w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych jest mało ciekawa, może się wydawać, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem mogłoby być dla studentów prawa zaplanowanie odmiennej drogi zawodowej. Te wszystkie jednakowoż kłopoty mijają, kiedy sami weźmiemy sprawy w swoje ręce. Wiele osób tak uczyniło, aktualnie czerpią z tego korzyści – Adwokacka adw. Grzegorz Knuter.

paragraf

Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Radca prawny, jaki zdecydował się na doszkolenie na pewno ma większe szanse na rynku pracy niż osoba, jaka czekała na cud. Taki radca więc zamiast w dzisiejszych czasach liczyć na zmianę sytuacji już może pomagać wielu osobom w różnorodnych prawnych sytuacjach, jakie koniecznie potrzebują jego interwencji. A tego typu spraw rzeczywiście jest wiele. Choć radca prawny (radca prawny oleśnica) ma pewne ograniczenia co do podejmowanych spraw, to jednak i tak dużo ma pracy. Dzięki temu studia, w które włożył wiele energii i pasji nie pójdą na zmarnowanie, a osoba tak wykształcona ma możliwość świadczenia swoich usług.