Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawnik

prawnik

Współpraca z wyspecjalizowaną agencją prawną lub obeznanym adwokatem jest na wagę złota

Prowadzenie przedsiębiorstwa, to nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy pojawiają się problemy finansowe. O ile nawet te niewielkie przedsiębiorstwa starają się zatrudniać własną księgową, przedstawiciela handlowego czy też fachowca od czynności administracyjnych, o tyle mało która, nawet większa firma może pozwolić sobie na własnego prawnika. Warto zatem znaleźć taką jednostkę, której trzonem działalności jest obsługa prawna firm.
Read More

Kompetentne doradztwo prawne w kwestiach połączonych z prawem autorskim

Prawa autorskie obejmują niemało przejawów aktywności twórczej, do przedmiotów ochranianych prawem autorskim przynależą utwory plastyczne, muzyczne, literackie, a także fotograficzne, ponadto prawem autorskim chronione są także utwory architektoniczne, audiowizualne, urbanistyczne lub sceniczne. Prawo autorskie tworzy się bezwiednie i nierozerwanie wiąże autora z jego dziełem, nie można przenieść go na inną osobę bądź się go zrzec. Za złamanie praw autorskich grożą duże sankcje karne, mogą to być grzywny pieniężne, oraz nawet pozbawienie wolności.
Read More

Każdego dnia w Polsce jakieś małżeństwo nabywa mieszkanie lub dom – aby to zrobić muszą dopełnić wszelkich prawnych kwestii

Duży odsetek par w naszym kraju śni o tym, by nabyć swoje przysłowiowe „M”. Dużej części z nich udaje się te sny wprowadzić w życie.
Read More

Kancelaria typowo odszkodowawcza – czym konkretnie jest oraz jakie dokładnie posiada zadania?

Słysząc na temat kancelarii dosłownie każdy spośród nas widzi naprzeciw oczu ponad wszystko prawników – no i jest to jak najbardziej trafne myślenie, lecz wbrew wszelkim pozorom istnieją różni prawnicy, jak również różne kancelarie.
Read More

Jeśli szukamy porządnej kancelarii adwokackiej, z pewnością znajdziemy ją w Nowym Sączu

Jeśli potrzebujemy wartościowej porady prawnej lub np. poszukujemy kogoś, by reprezentował nas w sądzie czy w urzędzie, to należy odnaleźć dobrą kancelarię adwokacką, która zatrudnia świetnych specjalistów.
Najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukamy kancelarii adwokackiej, może być zajrzenie do Internetu.
Read More

Odszukanie pomocy prawnej w dużym mieście jest coraz łatwiejsze

Obecnie coraz więcej konsumentów angażuję się na co dzień w szereg działań, które są zdolne przynieść spore korzyści materialne i realizację różnorodnych założeń biznesowych.
Przedsiębiorstwa każdej wielkości od poziomu mikro po korporacje przez formę coraz bardziej ekspansywnych działań po prostu potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia pod względem prawnym.
Read More

Kiedy potrzebny jest adwokat?

Prawie każdemu z nas prędzej, bądź też później może być konieczne wsparcie ze strony prawnika. Przypadki są przeróżne, od zwyczajnych sporów z pracodawcą, aż po fałszywe oskarżenia, gdzie koniecznością będzie efektywna obrona, aby nie ponosić odpowiedzialności za cudze pomyłki.
Przyjrzyjmy się więc temu zagadnieniu troszeczkę bliżej, ażeby przekonać się, jak współdziałać z adwokatem, aby osiągnąć odpowiednie efekty kooperacji.
Read More