Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawo

prawo

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

Prosperowanie w przestrzeni rynkowej udostępniając własne produkty powiązane jest z musem dopełnienia licznych rejestracji i spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Zarządca danych personalnych ma prawo zlecić ich przetwarzanie innemu podmiotowi w obrębie i celu, do którego sam jest uprawniony. Nie jest do tego potrzebna zgoda osoby, której dane tyczą się.
Read More

Jeśli posiadasz pewien problem i nie masz pojęcia, jak go rozwikłać – spójrz, kto może stać się pomocny

Dzisiaj świat gna przed siebie i częstokroć człowiek w tym wszystkim może się zagubić. Bywa, że nie jest w stanie nadążyć. Bywa, iż nie rozumie. Zdarza się, że popełnia błąd. A z drugiej strony są ludzie, potrafiący to wykorzystać. Zdarza się też i tak, że wielość urzędów i różnorodność dokumentacji, sprawiają, iż nie jedynie pojedyncze jednostki, ale i całe przedsiębiorstwa mogą mieć kłopoty.
Read More

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega oraz dlaczego jest dzisiaj tak bardzo popularna?

Polskie prawo ciągle się zmienia, tym samym zrozumienie poszczególnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie można się z tego powodu dziwić, że dziś ogromnym zainteresowaniem charakteryzuje się pomoc profesjonalistów, a więc prawników oraz radców prawnych, którzy z racji swojego zawodu są zobowiązani do śledzenia jakichkolwiek zmian w prawie. Dość często porady prawnej poszukują nie tylko osoby prywatne, ale także firmy, toteż sporo kancelarii oferuje obsługę prawna firm.
Read More

Porada prawnika – w jakim momencie może Ci się przydać?

Pomoc prawna – w jakimś momencie życia może być ona przydatna każdemu z nas. Być może wydaje Ci się, iż Ciebie na pewno nie będzie to nigdy dotyczyło. Jesteś w końcu porządnym obywatelem, jaki nie zamierza łamać żadnych przepisów czy zadzierać z prawem. Jednak z pomocy prawników korzystają nie jedynie przestępcy. Może być ona przydatna również w zwyczajnym codziennym życiu. W końcu wszyscy podpisujemy różnorakie umowy, kupujemy i sprzedajemy wszelkie przedmioty, lokale mieszkaniowe, domy, działki.
Read More

Kto to jest notariusz a także którymi sprawami się zajmuje? W jakich sytuacjach jest potrzebny ten rodzaj specjalisty?

Pojawia się taki dzień, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług notariusza. Nie dzieje się to często, lecz jak już powinniśmy to wiemy, iż mamy konkretną i istotną sprawę do załatwienia, tego typu, gdzie nie ma miejsce na jakieś wpadki, nieścisłości czy inne niespodziewane kłopoty.
Read More

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Bardzo dużo z nas namyśla się, jakie profity poza wypłatą oczywiście uzyska zatrudniając się na różnego rodzaju umowy o pracę. Główneobiekcje wzbudza przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak także czy na tej podstawie przysługuje personelowi zwolnienie lekarskie.
Read More