Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawo

prawo

Czy w optymalnej kwocie są notariusze Dąbrowa Górnicza paru ich zaproponuje

Jeżeli nabywamy dom, lub dostaliśmy je w spadku, to koniecznie musimy zorganizować wszystkie dokumenty. Tak, żebyśmy na papierach mieli zatwierdzone, że konkretny lokal jest na własność oraz posiadamy całkowite prawo z niego korzystać, ale czy wiemy do kogo powinniśmy się zwracać w tej kwestii?
Czy dopomoże nam notariusz w Dąbrowie Górniczej?
podpisując przeróżnego rodzaju umowy, opowiadające o tym, że jakiś lokal przechodzi na naszą własność, musimy uzyskać zatwierdzenie od urzędnika.
Read More

Co się zjawi kiedy wprowadzimy obsługa prawna firm Rzeszów?

Czy odpowiednio znamy się na prawie?

Powinniśmy mieć świadomość, że nie zawsze rozeznajemy się na prawie na tyle, żeby móc sobie samodzielnie radzić. Poza tym wszelkie te ustawy mogą się co chwilę zmieniać, a my niekoniecznie możemy być z nimi na bieżąco, co może prowadzić do sytuacji, że samodzielnie będziemy pogrążać się jeszcze mocniej.

Read More

Czy warto zatrudniać się na postawie umowy zlecenia czy umowy o dzieło, a może korzystniejszy będzie outsourcing pracowniczy? Czy na postawie tych umów przysługuje prawo do zwolnienia lekarskiego? Ten rok wprowadził troszkę zmian.

Bardzo dużo z nas zastanawia się, jakie korzyści poza zapłatą oczywiście uzyska zatrudniając się na wszelkiego rodzaju umowy o pracę. Głównewątpliwości budzi przede wszystkim umowa zlecenie i to, czy od niej odprowadzane są składki zus jak też czy na tej podstawie przysługuje kadrze zwolnienie lekarskie.
Read More

Kompetentne doradztwo prawne w kwestiach połączonych z prawem autorskim

Prawa autorskie obejmują mnóstwo przejawów działalności twórczej, do przedmiotów ochranianych prawem autorskim przylegają utwory plastyczne, muzyczne, literackie, oraz także fotograficzne, do tego prawem autorskim chronione są także utwory architektoniczne, audiowizualne, urbanistyczne bądź sceniczne. Prawo autorskie tworzy się mechanicznie i nierozerwanie wiąże autora z jego dziełem, nie można przenieść go na inną jednostkę czy się go zrzec. Za złamanie praw autorskich grożą wysokie sankcje karne, mogą to być grzywny pieniężne, a nawet pozbawienie wolności.
Read More

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega oraz dlaczego jest dzisiaj tak bardzo popularna?

Lokalne prawo stale się zmienia, tym samym zrozumienie konkretnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie można się więc dziwić, że obecnie wielkim zainteresowaniem wyróżnia się pomoc fachowców, czyli prawników i radców prawnych, którzy z powodu swojego zawodu są zobowiązani do śledzenia jakichkolwiek zmian w prawie. Dosyć często pomocy prawnej potrzebują nie tylko osoby prywatne, ale również firmy, toteż wiele kancelarii proponuje obsługę prawna firm.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Administrator danych osobowych ma prawo zlecić ich przetwarzanie odrębnemu podmiotowi w zakresie i celu, do jakiego sam jest uprawniony. Nie jest do tego pożądana zgoda osoby, której dane dotyczą.
Read More

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty wiąże się z musem wypełnienia wielu rejestracji oraz spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
Read More