Biznes i prawo

w kilku słowach

Tag: prawo

prawo

Kompetentne doradztwo prawne w kwestiach połączonych z prawem autorskim

Prawa autorskie obejmują mnóstwo przejawów działalności twórczej, do przedmiotów ochranianych prawem autorskim przylegają utwory plastyczne, muzyczne, literackie, oraz także fotograficzne, do tego prawem autorskim chronione są także utwory architektoniczne, audiowizualne, urbanistyczne bądź sceniczne. Prawo autorskie tworzy się mechanicznie i nierozerwanie wiąże autora z jego dziełem, nie można przenieść go na inną jednostkę czy się go zrzec. Za złamanie praw autorskich grożą wysokie sankcje karne, mogą to być grzywny pieniężne, a nawet pozbawienie wolności.
Read More

Co się zjawi kiedy wprowadzimy obsługa prawna firm Rzeszów?

Czy właściwie rozeznajemy się na prawie?

Powinniśmy mieć świadomość, że nie zawsze rozeznajemy się na prawie na tyle, żeby mieć okazję sobie samemu poradzić. Poza tym wszelkie te ustawy mogą się co jakiś czas odmieniać, a my niekoniecznie musimy być z nimi na bieżąco, co ma szansę prowadzić do zdarzenia, że sami będziemy pogrążać się jeszcze bardziej.

Read More

Obsługa prawna przedsiębiorstw w Warszawie – na czym polega oraz dlaczego jest dzisiaj tak bardzo popularna?

Lokalne prawo stale się zmienia, tym samym zrozumienie konkretnych przepisów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie można się więc dziwić, że obecnie wielkim zainteresowaniem wyróżnia się pomoc fachowców, czyli prawników i radców prawnych, którzy z powodu swojego zawodu są zobowiązani do śledzenia jakichkolwiek zmian w prawie. Dosyć często pomocy prawnej potrzebują nie tylko osoby prywatne, ale również firmy, toteż wiele kancelarii proponuje obsługę prawna firm.
Read More

Umowa powierzenia wykorzystania danych osobowych

Administrator danych osobowych ma prawo zlecić ich przetwarzanie odrębnemu podmiotowi w zakresie i celu, do jakiego sam jest uprawniony. Nie jest do tego pożądana zgoda osoby, której dane dotyczą.
Read More

Znaki towarowe, a pomoc prawnika – zawsze warto wykorzystać z dostępnej opcji pomocy prawnej

Działanie na rynku udostępniając własne produkty wiąże się z musem wypełnienia wielu rejestracji oraz spełnieniem konkretnych wymogów formalnych.
Read More

Jeśli posiadasz pewien problem i nie masz pojęcia, jak go rozwikłać – spójrz, kto może stać się pomocny

Dziś świat pędzi przed siebie i często człowiek w tym wszystkim może się zagubić. Bywa, iż nie jest w stanie nadążyć. Zdarza się, że nie nie jest w stanie zrozumieć. Bywa, iż robi błąd. A z drugiej strony są ludzie, potrafiący to wykorzystać. Bywa także i tak, iż mnogość instytucji i różnorodność dokumentacji, sprawiają, iż nie tylko pojedyncze osoby, ale i całe przedsiębiorstwa mogą mieć kłopoty.
Read More

Czy w optymalnej kwocie są notariusze Dąbrowa Górnicza paru ich zaproponuje

Gdy nabywamy mieszkanie, albo zainkasowaliśmy je w spadku, to obowiązkowo musimy załatwić wszelkie dokumenty. Tak, abyśmy na papierach uzyskali zatwierdzone, że konkretny lokal jest na własność i mamy pełne prawo z niego korzystać, lecz czy zaznaczymy do kogo powinniśmy się zwracać w tej kwestii?
Czy dopomoże nam notariusz w Dąbrowie Górniczej?
podpisując różnego rodzaju umowy, mówiące o tym, że jakiś dom przechodzi na naszą własność, powinniśmy uzyskać zatwierdzenie od urzędnika.
Read More