Jakim sposobem odebrać podatek z Niemiec?

Jeśli pracowaliśmy albo zamierzamy pracować w Niemczech, musimy zaznajomić się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Możemy próbować odebrać pieniądze osobiście albo zwrócić się o pomoc do profesjonalnej jednostki.

Dużo bardzo fundamentalnych danych powiązanych ze złożeniem podatku można bez kłopotu znaleźć w internecie. Kluczowym dokumentem (odpowiednikiem polskiego PIT-11), na bazie którego wykonuje się rozliczenie, jest tzw. Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie przytoczonego poświadczenia to zadanie każdego pracodawcy. Odstępstwem są chlebodawcy zatrudniający pracobiorców, jakich podatek dochodowy odprowadzany jest ryczałtowo. W takowym przypadku chlebodawcy nie mogą wystawiać niniejszego poświadczenia.

Widzisz właśnie bardzo interesujący artykuł, więc na pewno zaciekawi Cię także ten udostępniony (http://www.inoffice.pl/biura-serwisowane) materiał – on również jest warty Twojego zainteresowania.

Jest niezmiernie ważne, ażeby przed niemieckim urzędem skarbowym przedstawić wszystkie uzyskane przychody a także wszystkie uzyskane świadczenia. Jeżeli przykładowo w jakimś okresie byliśmy bezrobotni oraz pobieraliśmy zasiłek dla bezrobotnych, nie zapominajmy tego także uwzględnić w naszym poświadczeniu. Miejmy na uwadze, że jeśli mieliśmy jakieś przerwy w czasie roku podatkowego, jakich nie udowodniliśmy w naszym poświadczeniu, urząd na pewno zapyta, co się działo w nie przytoczonym okresie oraz jakie świadczenia pobieraliśmy. Co istotne, jeżeli mieliśmy dla przykładu przychody w naszej ojczyźnie lub w innym państwie, także należy je wykazać.

konferencja

Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com

Doradztwo transportowe

Autor: Olender
Źródło: http://www.kontrolaitd.pl/
Skąd się wziął zwrot podatku z Niemiec? Niemieckie prawo skarbowe daje swym Podatnikom dużo możliwości odpisów. Wysoka jest także suma wolna od podatku.

Jeżeli za granicą wykonuje pracę osoba zamężna, jakiej małżonek nie ma dochodów, częstokroć stawiają na rozliczenie wspólne. Jest to realne nawet wtedy, jeżeli wspomniany współmałżonek przenigdy nie przebywali i nie wykonywali pracy w Niemczech.