Jak szybko i skutecznie nauczyć się obcych języków?

Czy nauka obcego języka może być łatwa oraz przyjemna? Czemu mimo tego, iż ludzie często uczą się całymi latami obcych języków nie są w stanie doskonale się nimi posługiwać?
Interesujące jest to, iż ucząc się języków w szkołach bądź na różnych kursach zaczyna się zwykle od podwalin gramatycznych.

Księgowi

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
lektor języka angielskiego

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Mym Sądem jest to błąd. Gdy zacząłem się uczyć języków obcych w taki sposób, w jaki uczy się małe dziecko – wyniki przeszły przewidywania. Przede wszystkim słyszenie – małe dzieci na początek słyszą konkretny język. Zauważają które wyrazy używane są w jakim kontekście. Gdy ktoś wpadnie w nerwy – rozpoczyna odpowiednio gestykulować i ma osobliwy wyraz twarzy. Tak samo kiedy ktoś jest nadzwyczaj pogodny. Widać u takiej jednostki określone emocje. Każdy ma tzw. lustrzane neurony, dzięki jakim wyczuwa uczucia drugiej osoby. Padają konkretne tytuły osób, rzeczy, czynności oraz możemy spostrzec pewne powtarzalne algorytmy. Toteż jeżeli potrzebujesz udoskonalić znajomość obcego języka – słuchaj go.
Dużo w języku, którego właśnie się uczysz. W czasie nauki w szkole awersja do odczytywania materiałów tekstowych pojawia się niechybnie stąd, że umieszcza się tam rozmaite historyjki, jakie niekoniecznie muszą Cię interesować. Stąd czytaj zawsze o tym, czym się pasjonujesz. Jeśli zdecydujesz się na konkretny kurs (kursy pedagogiczne w Opolu — kursy pedagogiczne opole) sprawdź czy lektor języka angielskiego nauczający w tym miejscu to tzw. „native speaker”.

Polski język znakomicie znasz, ponieważ używasz go regularnie. Stąd nadzwyczaj istotna jest dyscyplina a także codzienna lekcja. Przeznacz na to chociaż parę minut na dzień a szybko przekonasz się, że niewielkimi krokami zajdziesz daleko.