Przemysł regionu Śląsk na tle bezrobocia w Polsce

W ostatnich latach bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas nie jest jeszcze tak źle, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. O wiele niższe wskaźniki odnotowuje się na terenach województw śląskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego.

praca tymczasowa warszawa

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Województwo śląskie jest okręgiem świetnie skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

Na tych terenach od dawna przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Dużą rolę odgrywa tutaj górnictwo.

Jeżeli chcesz przeczytać coś faktycznie niezwykle ciekawego, sprawdź treść (http://komornik-krakow.eu/dokumenty-do-pobrania/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Następną gałęzią przemysłu, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny.

Nie ma się co dziwić, że teren ten posiada całkiem niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” ukazują się na rozmaitych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Dobry wpływ przemysłu można zauważyć w wielu gałęziach i branżach. W miastach województwa śląskiego poszukuje się osób do różnorodnych zawodów, zarówno fryzjera jak i kierowcy. Bardzo dobrze działające zakłady sprawiają, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja tutaj jest nie najgorsza. Nie bez znaczenia są też inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.