Pamiętaj, że zawsze prawo jest po Twojej stronie, też jak podróżujesz. Czy znasz swoje prawa pasażera?

Każdy z nas był lub będzie pasażerem, dlatego warto znać swoje prawa. Co prawda, lepiej, żebyśmy nie mieli takiej okazji, bo przecież ponad wszystko liczy się komfort podróżowania, bez zbędnych kłopotów. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneCzym są właściwie prawa pasażera?Jakie są prawa pasażera.

wylatujący samolot

Autor: William D Lukito
Źródło: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty. Ważnym czynnikiem jest określenie czy nasza podróż ma związek z terytorium państwa po którym się przemieszczamyZa główny cel tych praw uważa si ochronę najważniejszych, ale i podstawowych praw pasażerów w sytuacji niedogodności, jakie mogą się pojawić i zakłócić plan podróżyWśród nich najważniejsze to prawo do zmiany planu podróży prawo przerwania jej, prawo do opieki.

pasażerowie samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre z praw pasażera wyjaśnimy na przykładzie podróży samolotem, gdyż coraz więcej ludzi wybiera ten środek transportu (prawa pasażera – więcej informacji). Warto wiedzieć, iż w zależności od okoliczności, gdy nasz lot zostanie odwołany lub opóźniony, gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zamieniono nam klasę na niższą, w każdym z tych przypadków mamy pełne prawa do należnej nam rekompensatyMinimum praw posiadamy zwłaszcza na terenie Unii w tym również na jej lotniskach

Najczęstsza sytuacja to odwołanie lotu.W takiej sytuacji do obowiązków przewoźnika należy wręczenie pasażerom pisemnej informacji o prawach pasażera.

Jeżeli czytany artykuł całkowicie Cię pochłonął, to kliknij na inny polecany wpis (http://hotelpanorama.pl/konferencje/eventy-firmowe), który też ma zbliżone dane na prezentowany temat.

Prawo do opieki to przede wszystkim zapewnienie przez przewoźnika wyżywienia i napojów, dwóch rozmów telefonicznych, ale także faksy czy e-maile, nocleg w hotelu plus transport pomiędzy lotniskiem a hotelemPomoc taka jest świadczona w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony lot, ale prawo do noclegu przysługuje jedynie, gdy istnieje faktyczna konieczność oczekiwania na lot przez minimum jedną noc