Jakimi sposobami młode firmy z technologicznej branży mogą zdobywać finansowanie swojej działalności.

Firmy z informatycznych branż mogą rozwijać się bardzo szybko, niektóre w ciągu paru lat osiągają międzynarodowe sukcesy. Bierze się to z tego, że przy obecnej globalizacji sprzedaży trafienie na klientów na drugim końcu świata nie jest obecnie żadnym problemem, a nowoczesne usługi i produkty sprzedają się bardzo szybko. Zresztą największe internetowe firmy powstawały tak naprawdę w garażach, dzięki pracy, szczęściu i trafnym decyzjom wyrastając na światowych gigantów. Taki sukces jest możliwy do osiągnięcia dla każdego, kto będzie miał ciekawy pomysł i umie przełożyć go na rzeczywisty produkt, z tego też powodu wiele firm próbuje zaistnieć wśród konkurencji. Sporo młodych ludzi otwiera swoje firmy z marzeniami, że uda im się podbić rynki, i rzeczywiście wielu z nich to wychodzi. Jednak droga do takiego celu jest trudna i pełna niebezpieczeństw, a jednym z największych problemów, jakie spotykają początkujących biznesmenów jest kwestia finansowania. Mieć pomysł to jedno, a zrobić z tego pomysłu sprzedawalny produkt to zupełnie dwie różne rzeczy, niestety niekiedy potrzeba do tego znacznie więcej pieniędzy, niż zakładało się na początku.

Owijarka palet

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
Jednak firmy z technologicznej branży liczyć mogą na parę różnych metod pozyskiwania środków na swoje działanie – źródła. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na finansowanie start up będzie znalezienie inwestora, który w zamian za pewną część udziałów wyłoży gotówkę na rozwój. W taki sposób działają najróżniejsze fundusze inwestycyjne, lecz również często niezależni biznesmeni, nazywani aniołami biznesu. Jeśli biznes się uda, to inwestorzy sprzedają wszystkie swoje udziały, odpowiednio na tym zarabiając. Następnym sposobem na finansowanie działania firmy, bardziej jednak przeznaczonym dla firm, jakie już zdobyły odpowiednią pozycję na rynku, jest wejście na giełdę, w przypadku firm technologicznych najlepszym wyborem będzie tu Newconnect – przeczytaj szczegóły o finansowaniu start upów.

Żeby zacząć starania o wejście na parkiet niezbędny jest autoryzowany doradca (zobacz doradca kredytowy forsel finance) newconnect, jaki określi wszystkie potrzeby, przygotuje strategię działania i poprowadzi cały proces.