Wiele dużych firm potrzebuje przynajmniej kilku pracowników do działu księgowego – przykładowo kogoś, kto będzie interesował się tylko fakturami

Wielkie firmy najczęściej zatrudniają sporą grupę pracowników. W takiej sytuacji nie wystarczy jedna pani księgowa, która jednocześnie obrabiałaby także sprawy związane z HR-em.

Jest nazbyt dużo zadań, aby sprostała temu jedna osoba.

Wyposażenie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli firma jest ogromna to ma fachowy dział księgowości oraz oddzielny dział kadrowy. W księgowości potrzeba zawsze co najmniej kilku rąk na pokładzie. Z reguły w pokoju jest cisza, gdyż należy skupić się na liczbach. W wielu przedsiębiorstwach jest takie stanowisko pracy jak fakturzysta. Jest to osoba, która odpowiada za wystawianie faktur i scanowanie ich do systemu. Powinna też robić korekty. Jeśli będzie taka potrzeba, to na polecenie prezesa musi robić różnego typu zestawienia. Raz na jakiś czas musi również rozliczać dokumenty magazynowe i planować dostawy na podstawie zestawień z wcześniejszych miesięcy. Kobieta, pracująca jako fakturzysta, musi być niebywale staranna oraz obowiązkowa. Nie powinna pracy przekładać na następny dzień. Musi lubić porządek, aby również w cyfrach był u niej ład. praca wymaga samodyscypliny, gdyż za masę rzeczy odpowiada się bezpośrednio. Dla ludzi niezwykle energicznych może być zbytnio monotonna, wobec czego zwykle sprawdzają się tu osoby ciche i niekonfliktowe.

Tego typu zajęcie są w stanie wykonywać również osoby na wózkach, ponieważ m&a niemcy jest to praca przy komputerze. Nie wymaga ona jakiegoś wysiłku fizycznego czy wyjeżdżania do klientów.